Про це повідомив начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України Олексій Сергєєв на брифінгу, інформує пресслужба нацполіції.

Олексій Сергєєв проінформував про результати роботи Національної поліції впродовж минулого року.

Керівник департаменту наголосив, що поліція вжила всіх необхідних заходів для стабілізації ситуації в державі після повномасштабного вторгнення російської федерації та не допустила її загострення.

Впродовж року оператори служби «102» забезпечили реагування на понад 8 млн викликів громадян.

За словами Олексія Сергєєва, для оперативного реагування на повідомлення людей, забезпечення правопорядку у країні щодня несуть службу понад 6 тис. нарядів поліції, у середньому 160 операторів «102» та понад сотня диспетчерів.

Спікер підкреслив, що завдяки превентивним заходам торік на 14% менше вчинено кримінальних правопорушень – 260 тисяч.

Олексій Сергєєв відмітив зниження майже на 40% крадіжок, хуліганств та зґвалтувань, удвічі менше розбійних нападів та пограбувань, на 15% – тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, на 6% – тяжких тілесних ушкоджень.

Також посилено ефективність роботи з протидії наркозлочинності:

«За підсумками минулого року поліція задокументувала на 17 відсотків злочинів цієї категорії більше – 33, 8 тисяч. При цьому особливу увагу надано викриттю фактів збуту наркотиків через Інтернет».

Олексій Сергєєв наголосив на протидії організованій злочинності в усіх її проявах : «До суду спрямовано 111 кримінальних проваджень щодо організованих злочинних груп, у тому числі щодо 37 груп з міжрегіональними зв’язками, у 27 – з корумпованими. Задокументовано 62 злочинні організації та припинено злочинну діяльність 5 бандугруповань».

Не втрачала актуальності робота з протидії кіберзлочинності – викрито майже 15 тисяч протиправних посягань цієї категорії, що у півтора раза більше ніж минулого року. Забезпечено відшкодування матеріальних збитків, завданих цими злочинами, на майже 44,5 млн грн.

Разом з тим спікер поліції підкреслив, що повномасштабне вторгнення рф на територію України призвело до масового вчинення військовослужбовцями збройних сил країни-агресора воєнних злочинів на тимчасово окупованих територіях України. Кількість особливо тяжких злочинів на цих територіях зросла у 2,7 раза.

«Зокрема зі злочинними діями окупантів пов’язано збільшення кількості вбивств, незаконних заволодінь транспортними засобами. Зросла і кількість виявлених фактів незаконного поводження зі зброєю.

До категорії злочинів, які набули більшого поширення в умовах війни, варто віднести та шахрайства, кількість яких збільшилася більш ніж на третину», – зазначив Олексій Сергєєв.

За його словами, у 3,7 раза зросла кількість неправдивих повідомлень про замінування. «Заміновано» майже 68 тис. об’єктів, серед яких понад 50 тисяч – навчальні заклади, 7,6 тисяч – ТРЦ та магазини, а також об’єкти органів влади, критичної інфраструктури тощо.

Підсумовуючи діяльність поліції, Олексій Сергєєв відзначив серед позитивних здобутків покращення безпекової ситуації на автошляхах держави – кількість ДТП зменшилася на 42%, а кількість громадян, які постраждали в результаті транспортних пригод – на 22%.

«Поліція і надалі перебуватиме у цілодобовій готовності прийти на допомогу людям та залишається гарантом захисту їх прав», – резюмував спікер.