У вересні 2018 року до комунального підприємства “ЧЕЛУАШ” незаконно проникли троє невідомих осіб. Двох із них вдалося затримати. На місце прибули поліцейські, яка здійснили огляд та доставили порушників до Черкаського відділу поліції. У травні цього року на “ЧЕЛУАШ” знову довелося викликати правоохоронців. У кабінеті директора підприємства були виявлені пристрої для прослуховування. Слідчий оглянув місце події та вилучив виявлену систему пристроїв для проведення експертного дослідження. Втім, першу справу зрештою у поліції закрили, так і не розкривши, а стосовно пристроїв прослуховування – справа вважається розкритою, але копію висновку журналістам не надали. У КП “ЧЕЛУАШ” припускають, що працівники правоохоронних органів приховують злочинні дії. Пише Zmi.ck.ua.

Перший інцидент трапився 1 вересня торік.  26 вересня 2018 року представник КП “ЧЕЛУАШ” звернувся з листом до Черкаського відділу поліції ГУНП області з метою отримання результатів розгляду заяви. У відповіді правоохоронці повідомили, що працівники відділу кримінальної поліції встановили, що в події відсутні ознаки кримінального правопорушення, передбачені ст. 162 КК України. Тож не відкривши кримінальне провадження, матеріали справи вирішили списати.

Натомість у КП “ЧЕЛУАШ” не погодилися і звернулися до Соснівського районного суду зі скаргою на бездіяльність уповноважених осіб Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, в якій просили зобов’язати працівників поліції внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами звернення КП “ЧЕЛУАШ” від 01.09.2018, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 356 КК України “Самоправство”.

blank

Суд задовольнив скаргу, про що винесено відповідну ухвалу від 13.11.2018. В подальшому відомості за даним фактом на підставі ухвали було внесено до ЄРДР кримінальне провадження та кваліфіковано за ч. 1 ст. 185 КК України. Однак, осіб, які шляхом злому вхідних дверей проникли до приміщень будівлі КП “ЧЕЛУАШ” до відповідальності притягнуто не було.

На численні звернення представників КП “ЧЕЛУАШ” повідомити про хід та стан досудового розслідування слідчий Черкаського відділу поліції жодного разу відповіді не надав, представників КП “ЧЕЛУАШ” як потерпілу сторону жодного разу до себе не запрошував.

У відповіді на інформаційний запит в слідчому управлінні повідомили, що слідчим по кримінальному провадженню, з урахуванням проведеного досудового розслідування, прийнято рішення про закриття на підставі п.2. ч.1. ст. 284 КПК України (відсутність в діянні складу кримінального правопорушення).

Стосовно виявлених пристроїв прослуховування – про хід та стан проведення досудового розслідування представникам КП “ЧЕЛУАШ” не повідомили.

Заявнику, тобто представникам КП “ЧЕЛУАШ”, не надали витяг з Єдиного реєстру досудових розслідування, хоча  слідчий, прокурор зобов’язані  це зробити через 24 години з моменту внесення відомостей ЄРДР. Тож представники комунального підприємства були змушені звернутися зі скаргою на дії та бездіяльність слідчого до Соснівського районного суду м. Черкаси, щоб зобов’язати внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

У відповіді на інформаційний запит  слідчий повідомив, що звернення внесено до журналу єдиного обліку. Справою займалися працівники відділу кримінальної поліції. 31 травня було складено висновок, однак, копію висновку журналістам не надали.

 “Реакція правоохоронців на порушення як мінімум дивує. Ми викликаємо їх, вони приїжджають, усе фіксують, але в підсумку через суди доводиться досягати того, аби відомості за фактом подій були внесені до ЄРДР та справи взагалі розслідували. Факти порушень, зафіксовані на комунальному підприємстві,  можуть бути пов’язані між собою. Бездіяльність працівників правоохоронних органів свідчить про те, що вони приховують злочинні дії”, – заявив директор комунального підприємства Олексій Мельник.

blank