Цього року у Черкасах закінчили 9 клас та одержали свідоцтво про здобуття базової середньої освіти 2 512 учнів, з них свідоцтв з відзнакою отримали 114 дітей. Також 1 516 випускників 11-х класів одержали свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Про це в коментарі “Про все” розповів директор Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов.

blank

За його словами, 57 черкаських одинадцятикласників нагороджені золотою медаллю “За високі досягнення у навчанні”, а 31 – срібною медаллю “За досягнення у навчанні”.

Золотими медалями також нагородили п’ятьох учнів, які є внутрішньо переміщеними особами.

– У питаннях видачі документів про освіту заклади керуються нормативними документами, зокрема Порядком міжвідомчої взаємодії з питань вручення здобувачами освіти, які перебувають за межами України, документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, виданих в умовах воєнного стану в Україні (затверджений наказом МОН та МЗС від 9 червня 2022 року N538/192), – додав Бєлов.

Як повідомляв міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, до 1 липня цього року кожен учень ЗЗСО отримає свій документ про освіту державного зразка.

Випускники шкіл, які перебувають за кордоном, можуть отримати свідоцтва в закордонних дипломатичних установах України в країні їхнього перебування.

Свідоцтва тих випускників, які не змогли виїхати із тимчасово окупованої території, зберігатимуть протягом року після завершення воєнного стану.