У Черкаси направили матеріали провадження і обвинувальний акт щодо майора, який перейшов на сторону ворога. Однак черкаський суд просить відправити цю справу на Одещину. Про це йдеться в ухвалі Соснівського райсуду Черкас від 19 грудня, пише 18000.

Зазначається, що з 2001 до 2015 та із 2020 до 2022 чоловік проходив службу в Державній кримінально – виконавчій службі України. З 20.07.2021 по 23.05.2022 перебував на посаді заступника начальника з інтендантського та комунально-побутового забезпечення-начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення державної установи «Голопристанська виправна колонія (№ 7)», маючи звання майора внутрішньої служби.

Перебуваючи на посаді, чоловік підтримував входження тимчасово окупованих територій України до складу російської федерації.

У Херсоні, щоб увійти в коло довіри представників окупаційної адміністрації для працевлаштування в лавах так званих правоохоронних органів російської федерації, чоловік вирішив виконувати накази окупантів.

У травні цього року він погодився на пропозицію від окупаційної адміністрації зайняти посаду виконувача обов’язків начальника установи у незаконному правоохоронному органі, так званій «голопристанской исправительной колонии управления исполнений наказаний по Херсонской области». Цю посаду він обіймав до початку серпня, поки не був звільнений самими ж окупантами.

Йому інкримінують ч.7 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Згідно з інформацією з порталу Судова влада, чоловіка звати Коваль Василь Сергійович.

Справа була направлена в Соснівський райсуд Черкас. Однак в суді відповіли, що Черкаси не є місцем вчинення кримінального правопорушення, тому кримінальне провадження не відноситься до підсудності суду.

Також наведено аргумент, за яким, відповідно до розпорядження Верховного Суду, справи судів Херсонської області належатимуть до територіальної підсудності судів Одеської області.

Соснівський райсуд постановив відправити матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом до Черкаського апеляційного суду для звернення до Верховного Суду з поданням про направлення матеріалів за належною територіальною підсудністю.