Про ситуацію на пляжах та у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах області станом на 21 червня 2024 року інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ продовжують здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм акваторії пляжів, зокрема комунальних пляжів «Митницький», «Казбетський», «Соснівський – 1» у місті Черкаси, міського пляжу у Ватутіному та 26 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах області.

Впродовж тижня на комунальних пляжах міста Черкаси відібрано 3 проби води за мікробіологічними та відповідно 3 проби за санітарно-хімічними показниками. Із них у воді з акваторії пляжу «Митницький» виявлено патогенні мікрорганізми – сальмонели.

Окрім цього, на пляжах та у місцях масового відпочинку області фахівцями Центру відібрано 23 проби води за мікробіологічними показниками та 17  проб – за санітарно-хімічними.

За результатами лабораторних досліджень не відповідали гігієнічним вимогам 7 проб води за мікробіологічними показниками (індекс лактозопозитивної кишкової палички) у місцях масового відпочинку:

міста Сміли (вул. Ротондівська, 1 та вул. Сунківська, 3),
міста Кам’янка (р. Тясмин),
міста Канів (р. Дніпро та водойма «Лимарка»),
міста Городище (став «Гарячка»),
міста Жашків (став «Бурлацький»).
За санітарно-хімічними показниками  відхилень не виявлено.

За паразитологічними показниками відібрано та досліджено 18 проб піску, відхилень не виявлено.

Про результати досліджень поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та голів відповідних територіальних громад,  направлені пропозиції  балансоутримувачам місць масового відпочинку на воді щодо проведення необхідних профілактичних заходів.

Ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із місцями рекреаційного водокористування,  на території області  не зареєстровано.

Моніторинг якості та безпечності води та ґрунту (піску) на пляжах та у місцях масового відпочинку на водних об’єктах області триває.