У Черкаській міській раді зареєстровано проект рішення щодо зниження вартості проїзду. Однак у пояснювальній записці департамент економіки та розвитку ЧМР зауважує, що зниження вартості проїзду з семи до п’яти гривень є необґрунтованим, “Zmi.ck.ua”.

Підставою для підвищення вартості проїзду є збільшення собівартості перевезень пасажирів у зв’язку з підвищенням цін на запасні частини, мастильні матеріали, шини; обмеження кількості перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах на період дії карантину.

Так, у тарифі 5 гривень та у тарифі 7 гривень закладена наступна вартість складових тарифу:

 – мінімальна заробітна плата – 4 173 грн – 6 000 грн (+43 відсотки);

 – мастила – 30-60 грн/л – 70-80 грн/л (+30 відсотків);

– шини – 2 500-2800 грн – 3000-3600 грн (+30 відсотків);

– дизпаливо – 23 грн/л – 19 грн/л (-17 відсотків);

 – газ – 13 грн – 11,80 грн (-10 відсотків).

На збільшення тарифу мали вплив не тільки ціни на паливо, а зростання цін на інші складові тарифу в сукупності значно більше, ніж сукупне зменшення цін на паливо.

Крім того, у пояснювальній записці зазначають, що твердження про те, що перевізники не дотримуються карантинних обмежень є необ’єктивним. На їхню думку, окремі перевізники порушують встановлені обмеження в “години пік”. А обмеження, встановлені Урядом, також значно збільшують собівартість перевезення одного пасажира.

Нагадаємо, що 9 лютого під час сесії міської ради депутат від партії “ЄС” Сергій Рубан запропонував скасувати рішення виконавчого комітету про підвищення вартості проїзду в автобусах.