У понеділок, 16 липня, у Черкасах на відкритій території по вул. Смілянській виникла пожежа сухої трави та сміття на площі 300 м. кв. Пожежу ліквідували рятувальники 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини.

Рятувальники звертаються із проханням не підпалювати суху траву та сміття в лісі, на полі, городі, біля своїх будівель, адже такі пожежі завдають населенню та навколишньому середовищу шкоди та значних матеріальних збитків. Також ускладнює приборкання таких пожеж і відсутність поблизу джерел водопостачання: пожежних гідрантів та водоймищ. І тоді, щоразу рятувальникам доводиться здалеку привозити воду пожежними автомобілями, а не безперервно подавати по рукавних лініях з розташованих поруч джерел водопостачання.

blank

Черкащан також просять бути обачними з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками. Якщо помітно невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, необхідно загасити його самостійно. Іноді досить просто затоптати полум’я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову).

У разі виникнення пожежі необхідно зателефонувати до служби порятунку «101» і повідомити про знайдений осередок загоряння.

blank

За інформацією Черкаського МРВ УДСНС України у Черкаській області.