Черкаські волонтери готові купувати продукти та ліки, оплачувати комунальні послуги та вигулювати тварин. Щоб допомагати пенсіонерам та людям, що опинилися у складних життєвих обставинах, вони створили ініціативну групу “Нема самотніх”, розповіла Суспільному її організаторка Ірина Хорошаєва. Так волонтери хочуть уберегти тих, хто в групі ризику, від зараження коронавірусною інфекцією.


Анатолій Миколайович мешкає разом з дружиною. Соціальна працівниця Людмила Путіліна розповідає – подружжя втратило обох дітей, і нині окрім соцслужб до пенсіонерів ніхто не навідується. Чоловік каже, нині, коли в Україні триває карантин, виходить на вулицю лише по продукти.

Допомагати тим, хто через поширення коронавірусної інфекції нині опинився у групі ризику, – пенсіонерам, малозабезпеченим родинам, вирішили черкаські волонтери, підприємці та бізнесмени. Вони створили ініціативну групу “Нема самотніх”, розповідає одна із співорганізаторок Ірина Хорошаева: “Спільнота, яка доставляє ліки, продукти, необхідні речі до людей, які залишаються вдома, звісно за їх кошт. Це послуга зовсім безкоштовна, але необхідна і вимушена”.

Аби отримати допомогу волонтерів – потрібно звернутися на гарячу лінію групи “Нема самотніх”. Волонтерка Ірина Хорошаєва додає – алгоритм дій нині налагоджується: “Всі, хто звертаються до нас на гарячу лінію проходять відбір. Ми розуміємо, що якщо потрібно людині якась допомога то хто ви, представтеся, яка у вас проблема. Людина, яка живе вдома, не може виходити, і їй нема кому надати цю допомогу”.

Пенсіонерка Ольга Ватаманюк одна з тих, хто попросив волонтерів допомогти. Їй потрібні були продукти. Підприємець Віктор Євпак говорить, що має досвід роботи із людьми поважного віку. На його думку, зараз ця категорія населення під найбільшою загрозою.

Безкоштовно забезпечує продуктами пенсіонерів один із супермаркетів міста. Його представниця Юлія Іщенко розповідає, що до соціального пакету входять яйця, макарони, хліб, консерви, молоко, рис, цукор та борошно. Їх супермаркет співпрацюватиме із волонтерами, вони планують роздати більше 100 таких соцпакетів, додає жінка.

Як розповіла волонтерка Ірина Хорошаєва, група “Нема самотніх” запрошує до себе долучитися волонтерів та всіх, хто може й має бажання допомагати пенсіонерам у цей непростий для країни час.