“Нізащо тебе не кину!” 4 квітня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї з’явились 37 світлин знаменитих черкащан, зірок шоу-бізнесу та їхніх улюбленців. Унікальну виставку відкрили тематично до Міжнародного дня безпритульних тварин, аби якомога сильніше привернути увагу до проблеми чотирилапих. Організатори заходу – музей та благодійний фонд “Життя” – за допомогою фотокарток хочуть показати, що тварини, як ніхто інший, можуть стати джерелом радості для своїх власників, повідомляє кореспондент сайту “Vikka.ua”.

Протягом двох тижнів, до 18 квітня, жителі та гості Черкас мають змогу помилуватись унікальною фотовиставкою і підсобити коштами на потреби безпритульних тварин. Так, в музеї стоять благодійні скриньки і створені місцевими студентами листівки, які можна придбати.

blank

За словами представниці БФ “Життя” Оксани Савіцької, отримані кошти підуть на перетримку тварин, ветеринарні огляди, лікування, стерилізацію, харчування тощо.

“В нашому притулку перебуває понад 200 тварин і всі вони потребують нових власників. На жаль, сьогодні пішла така негативна тенденція – позбавлятись домашніх тварин, викидати їх на вулицю. Тому мета цієї акції – показати приклади відомих людей. Можливо, їхній авторитет переконає людей у тому, що тварин треба любити, – розповідає Оксана Савіцька.

Один із гостей виставки – харизматичний Марс. В родині Олександра Кириченка він з’явився випадково, півтори роки тому.

blank

“О 12 годині ночі йшли додому. Раптом біля під’їзду вилетів собака, ліг біля дверей, подивився в очі і сказав: “Я ваш”. 30 секунд нам знадобилось, аби прийняти рішення, чи забрати його до себе, – жартує Олександр. – Назвали Марсом, тому що нічого про нього не знаємо, так само як і про космос, Марс й інші планети”.

Чоловік вважає, що всі біди від собак через людей.

“Якщо людина буде доброю – собака відповість взаємністю. Якщо людина буде бити і лаяти – собака буде агресивна. “Нізащо тебе не покину” – це правильні слова. Люди самі роблять погані вчинки і несуть за них відповідальність”, – каже Олександр.

Зараз Марс, в якого вклали чимало турботи й любові, обожнює виконувати команди господаря.

Інша справа – діловий і відповідальний Буран-2. На відкриття виставки пес не зміг завітати, оскільки перебував на робочому місці, проте відвідувачі змогли ним помилуватись на світлині з господарем.

blank

“Буран-2 – це заступник директора з питань безпеки Черкаського обласного онкологічного диспансеру, – розповідає, власне, сам директор Віктор Парамонов. – Живе і працює пес у лікарні. В нього є свій кабінет, обов’язки. Буран вірно охороняє територію, адже наш заклад розташований у лісі і трапляються неприємні моменти. Наприклад, злодії у вечірній час. З появою такого охоронця кількість прикрих випадків значно зменшилась”.

Колись в онкологічному диспансері вже жив чотирилапий охоронець на ім’я Буран. Нинішнього вирішили назвати аналогічно. За словами директора ЧООД, знайшовся пес випадково. Його буквально підкинули під двері тоді ще головного лікаря Парамонова. Тепер Буран – повноцінний працівник медичного закладу, хоч і не отримує зарплатні з бюджетних коштів.

За словами чоловіка, у Черкасах, особливо у віддалених від центру районах, видно байдуже ставлення людей до власних тварин. Особливо з настанням морозів вони відчайдушно шукають прихистку деінде. Так, чимало домашніх собак в холодні пори року з’являються на території онкодиспансеру, в Соснівці.

“На цій акції зібрались усі ті, яким небайдужа доля тварин, тому її треба ширше популяризувати серед інших людей”, – зауважує медик.

blank

На відкритті виставки благодійникам вдалось зібрати деякі кошти на потреби безпритульних тварин завдяки аукціону. Відвідувачам заходу продемонстрували соціальну відеорекламу, яку показуватимуть тривалий час у кінотеатрах, та показовий виступ дресированих песиків. Також із зворушливою піснею “Собака” виступив Заслужений артист України, лідер гуртів “Ефект метелика” та “Flatcher” Сергій Бобров “Собака”.

blank