13 грудня черкасці традиційно вшановують пам’ять видатного земляка – українського поета та журналіста Василя Симоненка, що жив працював, та був похований у Черкасах. Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написав радник міського голови Черкас Леонід Даценко.

“У ніч із 13 на 14 грудня 1963 року його життя обірвалось в одній із черкаських лікарень. Його вбили посіпаки кадебістського режиму. Того самого режиму, реінкарнація якого і сьогодні кошмарить весь світ, а в Україні веде криваву війну, намагаючись знищити нас як народ. Василь Симоненко був одним із небагатьох, хто в ті невільні часи наважився в голос заговорити про злочини НКВС, що нищило українців лише за те, що вони шанували свій народ, його культуру і мову. У своїх віршах він писав, що український народ не можна перемогти, вимагав від кожного українця громадянської свідомості. Тож і сьогодні його слово звучить злободенно:
Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
Пощезнуть всі перевертні й приблуди
І орди завойовників-заброд!
Ви, байстрюки катів осатанілих,
Не забувайте, виродки, ніде:
Народ мій є! В його волячих жилах
Козацька кров клекоче і гуде!
Разом із Віктором Мисником поклали квіти до могили Витязя української поезії та пригадали його гарячі вірші”, – написав Даценко.