У Черкасах відбулися заходи до Дня пам’яті захисників Донецького аеропорту. У них взяли участь керівники міста й області, військовослужбовці, родини загиблих, громадськість.

Почалося вшанування з покладання квітів до Меморіального комплексу загиблим за незалежність та цілісність української держави військовим. Потім за полеглими відслужили молебень у православному соборі.

«Захисники Донецького аеропорту тримали оборону від російського ворога 242 дні й ночі. Вони продемонстрували всім волелюбний, сильний, сміливий та нескорений український дух. Сам ворог назвав наших бійців «кіборгами» – за їхню надлюдську стійкість. Кожен із них є символом патріотизму та відданості ідеалам незалежної України, – сказав Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко. – Ми пам’ятаємо про кожного, хто віддав своє життя за Україну. Вклоняємося перед кожним, хто відстоював і зараз відстоює наше право жити під мирним небом, завдяки кому ми можемо спілкуватися рідною мовою, виховувати дітей, бути українцями зі своєю унікальною історією та особливою культурою. І сьогодні вся українська армія – це наші «кіборги», які тримають оборону українських міст. Ми обов’язково вистоїмо».

Серед захисників Донецького аеропорту, які віддали свої життя за рідну державу, троє жителів Черкас. Це – командир групи спеціального призначення Євгеній Подолянчук (загинув у 23-річному віці), бійці 95-ї аеромобільної бригади Збройних Сил України Андрій Терещенко (23 роки) та Олексій Панченко (40 років).

«Ці воїни виконали одну з найголовніших заповідей Господніх: «Немає більшої любові, як хто душу свою покладе за братів своїх», – сказав митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан. – Часи захисту Донецького аеропорту були одними з найскладніших для нашої держави. І вони не захищали тільки аеропорт, – вони знали, що за їхніми спинами була вся Україна. Відвоювали дорогоцінний час, аби країна отямилася і зрозуміла, що на неї пішов серйозний ворог.  Донецький аеропорт був нашим першим Маріуполем. І пізніше захисники Маріуполя надихалися прикладом «кіборгів». З донецького летовища душі наших захисників злетіли ангелами в небо і приєдналися до небесної варти, яка допомагає нам зараз воювати із ворогом».