У Черкасах станом на грудень 2022 року офіційно зареєстровані понад 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб. За неофіційними даними їх удвічі більше, розповів Суспільному міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

“Нині у Черкасах офіційно зареєстрованих переселенців (які залишилися) більш як 30 тисяч, а за неофіційними даними – близько 60 тисяч. Місто в перші дні прийняло величезну кількість внутрішньопереміщених осіб — тоді було їх ще більше. Розпочинали роботу гуманітарні хаби, гуманітарні вантажі, жителі міста відгукнулися і допомагали всі, хто чим міг”, — розповів Анатолій Бондаренко.

За його словами, за потреби міська влада надає тимчасовий прихисток у центрах розміщення ВПО, частина переселенців обирає житло самостійно.

Реєстрація та видача довідок внутрішньо переміщеним особам здійснюється департаментом соціальної політики за попереднім записом за телефонами: (095) 200-16-45, (067) 509-50-26, (093) 296-54-58.

Куди звертатися

Щоб отримати довідку необхідно звернутись до:

органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок Порталу Дія.

При собі слід мати:

паспорт громадянина України (документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус);

реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП); свідоцтво про народження дитини.

У випадку, якщо в заявника відсутній документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення.