У черкаському зоопарку вперше народилися малята ігрунок Жоффруа. Це одні з найменших мавп, які мешкають у тропіках. Також вперше за багато років поповнення у пугачів. Ще більше поповнень серед тварин чекають на старті літа, розповів Суспільному директор закладу Євгеній Ван.

blank

Поки на сніданок малеча виходить разом із мамою. М’ясо кролика, апельсин, ківі, банан, морква, яблуко і зелень — таку їжу дають ігрункам, розповіла доглядальниця Людмила Скалига. На появу потомства цього виду мавп у зоопарку чекали не один рік:

“Вони у нас такі довгоочікувані. У них все не виходило. А цьогоріч, як ніколи. Малюки жваві такі, у мами з рота видирають їжу. Вона вже їх лишає самих, вони бігають. Одне більш таке «свійське», контактне, а друге — боязке”.

У попередні роки тварини теж намагалися дати потомство. Втім, малеча не виживала, розповів директор закладу Євгеній Ван:

“Це вперше у нас з’явилася малеча ігрунок Жоффруа. Вони вже досить активні, бігають”.
Вага дорослих ігрунок не перевищує 250 грамів. Довжина тіла — до 20 сантиметрів.

“Це дуже мило. Вони маленькі всі гарненькі. Мавпочки класні”, — поділився враженнями один із відвідувачів.

Окрім ссавців, приплід є і у пернатих, додав директор:

“Вперше за багато років у нас з’явилися пташенята у сипух. Троє пташенят, але поки зараз вони зачинені у внутрішньому приміщенні, не в експозиції. Їх там вигодовують”.
Також вперше за багато років поповнення і в пугачів:

“Вилупилися у цьому році, буквально місяць тому”.

blank

Сови висиділи двох малят. Пташенята, зі слів працівників, уже пробують харчуватися самостійно. Побачити їх можна частіше вранці.

За словами Євгена Вана, більше поповнень у зоопарку чекають на старті літа:

“Зараз більша частина насиджують або відкладають яйця, тому очікуємо, що десь приблизно через пів місяця будуть уже пташенята”.

Загалом, сезон у зоопарку стартував важко, додав директор:

“Сезон починається з холодів і дощів. Зазвичай у нас у травні багато людей, але поки що казати, що у нас активний сезон, то ні”.

Нині мешканців зоопарку перевели на літній раціон:

“Зараз уже літній раціон і, так, звичайно, він уже набагато менший. Дуже багато вводимо зелені, рослин. Також починаємо косіння трави для копитних”.

Як тільки погода стабілізується, доглядальники переселять всіх теплолюбних тварин із закритих утеплених приміщень до літніх вольєрів, додав директор.