За останні кілька місяців у Черкаському зоопарку побільшало тварин. Частину евакуювали з інших звіринців і ще чимало з’явилося новонароджених. Деяких мешканців відвідувачі поки не побачать, пише сайт “Про все“.

«Народилися у косуль дві малечі, один малий у європейської лані, – розповідає директор парку Євгеній Ван –  У птахів є поповнення, в тому числі у фазанів. В тераріумі також є новонароджені. Загалом, зоопарк поповнився чималою кількістю мешканців. Із інших зоопарків евакуйовували. З перших днів війни у нас була велика кількість тераріумної групи. Пізніше з-під Києва прибули фенеки, мангусти, кінкажу та мусанги. Проте не всіх їх відвідувачі бачать. Наші площі не були пристосовані до прийому великої кількості тварин. Тому більша частина «переселенців» перебуває в технічній зоні.

Розширення площ парку поки не планується. Наразі будуються  вольєри для евакуйованих тварин. Але й вони будуть розташовані на технічній території.

Поповнювали зоопарк і звичайні люди, які втікали від війни й не мали куди подіти своїх екзотичних улюбленців.

«На третій-четвертий день війни у нас почали з’являтися такі тварини, – пояснює Ван. –  Люди їхали з Харкова та інших міст. Першою нам віддали дорослу ігуану. Власники не знали, куди подіти, бо їх потрібно утримувати в теплі. Деяких тварин тримали тимчасово. Наприклад, у нас оселився на кілька тижнів лемур. Потім його забрали. А дехто назавжди залишає.

При передачі тварин до зоопарку власники мали б надавати документи та довідки про щеплення. Проте керівництво їх не вимагало, адже люди екстрено покидали домівки й не мали можливості шукати папери.