У муніципальному громадському транспорті Черкас свою роботу розпочали контролери з метою перевірки плати громадянами за проїзд в тролейбусі. Цю інформацію ЗМІ.ck.ua підтвердив комерційний директор “SMART-TICKET TECHNOLOGY” Вадим Чередняк.

“Так, як і анонсували, у тролейбусах розпочали роботу контролери. Серед них і колишні кондуктори, які пройшли відповідне навчання. Зараз бачимо тенденцію, що люди вже стали більше сплачувати за проїзд, ніж на минулому тижні. Думаю, що поступово ми зорієнтуємо населення на правильний порядок речей”, – відзначив Вадим Чередняк.

В.о. директора департаменту ЖКК Сергій Отрешко розповів про порядок роботи контролера.

“При вході у салон у контролера буде ручний валідатор, що блокуватиме всі валідатори, які облаштовані в тролейбусі, й перевірятиме наявність оплати.

Контроль працює наступним чином: ваша картка прикладається до валідатораконтролера, і він зчитує інформацію про час останньої транзакції за карткою, про те, в якому саме транспортному засобі була здійснена оплата. У такий спосіб перевірятиметься й оплата з телефону. Чи завалідований разовий паперовий квиток, контролер з’ясує шляхом зчитування QR-коду на ньому.

У разі проїзду без оплати на пасажира чекає два варіанти відповідальності: йому запропонують придбати квиток у контролера, який обійдеться удесятеро дорожче (100 грн). У випадку ж відмови – контролер викличе поліцію, і порушник сплатить штраф вже у двадцятикратному розмірі (200 грн).

Якщо був на місці виклик наряду поліції – рух тролейбусу буде зупинятися. Інший варіант – людину виведуть із тролейбусу і будуть чекати поліцію, а далі вже буде зафіксовано адміністративне правопорушення із відповідним штрафом”, – відзначив Сергій Отрешко.