У м. Ватутіне міграційники Звенигородського РВ Управління ДМС України в Черкаській області спільно з правоохоронцями виявили 10 громадян Туркменістану, які працювали без відповідного дозволу на роботу.

Після перевірки законності перебування на території України встановлено, що всі молодики документовані посвідками на тимчасове проживання, оскільки прибули в Україну з метою навчання.

Усі 10 громадян Туркменістану є студентами одного із закладу вищої освіти м. Умань. Іноземні здобувачі освіти знехтували міграційним законодавством України вирішивши підзаробити. Всі порушники відповідатимуть перед законом за ст. 203 КУпАП, що передбачає накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наразі вирішується питання про притягнення до відповідальності роботодавця за ст. 204 КУпАП, що передбачає накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначимо, що іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання, посвідка видається на період навчання, який визначається наказом закладу освіти про встановлення періодів навчання для іноземних студентів.

Додамо, що містечко Ватутіне після закриття там шахти перетворилось у депресивний регіон, де дуже непросто знайти роботу навіть місцевим.