Національне агентство з питань запобігання корупції відновило доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Пише “Черкаський край“.

З початком повномасштабного вторгнення державним органам, в тому числі й НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема і до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (далі – Реєстр) з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів в умовах воєнного стану» від 12.03.2022 № 263, йдеться на сайті агентства.

Водночас існує значний суспільний інтерес до відкриття даних Реєстру. Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо.

Відновивши доступ до Реєстру, НАЗК врахувало і безпекові аспекти. Національне агентство отримало від Міністерства оборони України відповідь про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до Реєстру, проте за умови невідображення відомостей стосовно місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

Як видно з розділу «Аналітика», на Черкащині правоохоронні органи викрили 884 злочинців-корупціонерів. З них за судовими рішеннями — 878. Злочини за Кодексом України про адміністративні правопорушення — 775, за Кримінальним кодексом України: 103, за дисциплінарними стягненнями — 6.

Всього записів у реєстрі — 22833.

Ознайомитися з реєстром можна за посиланням: https://corruptinfo.nazk.gov.ua