Сьогодні отримали ще один лабораторно підтверджений випадок коронавірусної інфекції на Черкащині. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

“Як повідомляв під час брифінгу, вчора вночі до Уманської лікарні госпіталізували дружину інфікованого раніше пацієнта. Стан жінки середньої важкості, вона перебуває в інфекційному боксі під наглядом медиків. Пацієнтці 34 роки. Сподіваємося на одужання та вчергове закликаємо областян дотримуватися заходів безпеки”, – наголосив Боднар.

Нагадаємо, в Україні сьогодні зафіксовано четвертий летальний випадок від коронавірусної інфекції. У Тернопільській області помер 68-річний пацієнт з лабораторно підтвердженим тестом на COVID-19. Загалом в Україні 113 випадків інфікування.

Кабінет Міністрів України також сьогодні посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню в Україні вірусу COVID-19.

Постанова, ініційована Міністром охорони здоров’я України Іллею Ємцем, передбачає, що заклади охорони здоров’я матимуть право здійснювати:
– обов’язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували в контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження в добровільному порядку;
– обов’язкову госпіталізацію таких осіб;
– призначати карантин особам, яким встановлено діагноз COVID-19 та які ухиляються від лікування в добровільному порядку.

📌 Крім того, МОЗ має розробити та затвердити порядки обов’язкової госпіталізації осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19 та які ухиляються від лікування, обстеження та перебування на карантині (самоізоляції) в добровільному порядку, а також обов’язкової самоізоляції осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19, та їх контактних осіб.

Разом з тим, Національна поліція та Національна гвардія забезпечуватимуть охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території об’єктів, на яких проводяться заходи з обов’язкового обстеження, госпіталізації або карантину.

Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду 25 березня.