На Тальнівщині бракує чотирьох сімейних лікарів. Про це розповів Суспільному директор тамтешнього Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Карпенко. Нині шукають охочих працювати саме в селах.

Частина фахівці виїхала до міст, інші — за кордон.

Першу необхідну допомогу для пацієнтів Онопріївської амбулаторії надає фельдшерка Лідія Іванченко:

“Що можемо, те ми і робимо, а потім викликаємо швидку допомогу. Тиск, температуру можемо поміряти, послухати легені, однак зазвичай ми відправляємо пацієнтів до спеціалістів”.

Брак медиків призводить до розвитку хронічних хвороб, розповіла лікарка Оксана Войтко:

“Тому складно їх вилікувати відразу, але отримавши кваліфіковану консультацію, розібравшись у проблемі, діагнозі, обстеживши пацієнтів, ми надаємо їм якісну медичну допомогу завдяки стаціонарному лікуванню”.

Онопріївка – один із чотирьох населених пунктів Тальнівщини, де чекають на сімейного лікаря. Вплинули на таку ситуацію декілька причин, пояснив директор тамтешнього Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Карпенко:

“Багато населення, у тому числі і лікарі, перебираються у міста. Відповідно вони отримують кращу заробітну плату й умови проживання кращі. Друга причина – війна. Ми втратили частину лікарів, тому що вони виїхали за кордон і стали там працювати”.

Як прокоментував заступник міського голови Тальнівської громади Олександр Маринченко, охочих працювати в селі забезпечуватимуть житлом:

“Нам треба у селі Романівка лікар. Там є будинок, де ми можемо поселити його. Є приміщення амбулаторії в селі Мошурів, де в самій амбулаторії є квартири. На сьогодні проводимо роботи з пошуку квартир, щоб можна було викупити їх. Є будинок, де господарів немає уже багато років. Хтось є спадкоємцем, однак та людина проживає в Росії, сюди не повернеться. Ми працюємо і над цим”.