В Україні тривають важкі жнива, однак в уряді впевнені, що цьогорічного урожаю зернових вистачить для внутрішнього споживання та експорту. Повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, пише “Українська правда“.

Він зазначив, що російські війська свідомо підпалюють поля, щоб не дати зібрати урожай, “але попри це наші хоробрі аграрії продовжують працювати”.

“І ми бачимо по показниках того врожаю, який уже зібраний, хоча жнива в активній фазі тільки два тижні, що загроз на наступний маркетинговий рік з точки зору фізичної доступності базових сільгосппродуктів немає. Ми зберемо достатньо продукції для забезпечення внутрішнього споживання, в тому числі буде залишок для експорту”. – сказав чиновник.

За словами Висоцького, зараз треба думати про наступні роки, бо пшениця сіється восени, і вже у вересні треба починати посівну.

“Сама культура не є надто вибагливою з точки зору вкладень на гектар. Аграрії готові продовжувати ризикувати з тим, що ситуація до збору пшениці наступного врожаю все-таки буде позитивною, і продовжують сіяти, незважаючи ні на що”, – сказав він.

Заступник міністра зазначив, що під час весняної посівної кампанії не засіяли 25% площ.

“Швидше за все ці ж території – окуповані, де йдуть бойові дії – фізично буде складно засіяти. А після звільнення потрібні розмінування, очищення тощо. Але сподіваємося, що ця цифра не збільшиться”, – додав Висоцький.