У рамках Лісівничого тижня 10 вересня у Кам`янському ліцеї №1 відкрили шкільне лісництво. Кам`янський лісгосп допоміг освітянам у облаштуванні затишного кабінету, де відтепер будуть здійснюватися заняття для юних лісівників та їхня дослідницька робота.

«Впевнений, що відтепер ви будете постійними та найбільш активними помічниками лісівників – учасниками всіх наших лісівничо-природничих акцій, заходів та конкурсів. На вас чекає багато нового, зокрема, на практиці працівники лісового господарства вчитимуть вас висівати лісове насіння, вирощувати сіянці, створювати нові ліси та доглядати за ними та багато іншого. І не забувайте про спортивний інтерес – учні шкільних лісництв Черкащини беруть активну участь в обласних, всеукраїнських зльотах, фестивалях, конференціях, у міжнародних конкурсах, і мають ряд вагомих здобутків, та перемог. Тож бажаю успіхів, цікавих нових знань, досягнень у пізнанні лісівничої науки», – зазначив головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко.

За словами директора Кам’янського лісгоспу Віталія Вереса, це – клас професійної перспективи, де школярі насамперед знайомитимуться з роботою лісівників та лісового господарства, поглиблюватимуть природничі знання.

«Можливо, хтось із вас захоче пов’язати своє життя з лісовим господарством, природоохоронною діяльністю – ми будемо раді бачити вас у наших рядах. А для цього створюємо  оптимальні умови для проведення навчальних та практичних занять із лісового господарства, організації дослідницької роботи», – зауважив Віталій Верес.

З нагоди відкриття шкільного лісництва, лісівники підготували цікаві та корисні подарунки, зокрема сучасний телевізор для проведення інтерактивних занять. Крім того, нагородили відзнаками   та подарунками найактивніших молодших школярів – учасників конкурсу малюнків «Людина та ліс».

blank

А ще учасники заходу усі разом висадили вічнозелену алею з туй, яку пообіцяли доглядати учні шкільного лісництва.

Довідково: На Черкащині за підтримки держлісгоспів функціонує 13 шкільних лісництв. Наразі цим напрямком задіяно понад 300 школярів. Шкільні лісництва мають окремі приміщення, де облаштовані всі умови для проведення навчання. Зазвичай учні шкільних лісництв – це школярі середньої та старшої ланки.

Варто зазначити, що досить часто учні шкільних лісництв пов’язують своє професійне життя з лісовою галуззю. Таких випадків в області є чимало. А це найкращий показник того, що така діяльність не є даремною і приносить свої результати.