У навчальному центрі ПАТ «Черкасиобленерго» відбулись іспити для двох груп працівників, які проходили курси з підвищення кваліфікації. За результатами навчальної програми оволоділи новими знаннями та навичками електромонтери з експлуатації електролічильників та електрослюсарі з ремонту електроустаткування розподільних пристроїв.

blank

Навчання відбувалось дистанційно безпосередньо на робочих місцях працівників. Задля цього кожне робоче місце було обладнано відповідними засобами.

blankТак, платформу ПАТ «Черкасиобленерго», на якій проходило навчання, доповнили функціональними можливостями, підготували і забезпечили контент, обладнали камерами і мікрофонами працівників, які навчались на робочих місцях. Також у лабораторії навчального центру обладнали два робочих місця викладача. Третє робоче місце було облаштовано на базі високовольтних мереж ПАТ «Черкасиобленерго».

blankЯк розповів директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат, на першому етапі були лекції, де фахівці ознайомлювали слухачів курсів з нормативно-правовими матеріалами.

blank– В основному навчання проходило за дистанційною формою, втім до практичних занять ми також підійшли дуже відповідально. Зокрема забезпечили працівників Товариства практичним навчанням із використанням обладнання та залученням фахівців за відповідними професіями. Кожен слухач курсів отримав інструкційні карти, якими вони користувались під час занять, а викладач демонстрував виконання завдання безпосередньо на спеціально обладнаному стенді,- прокоментував Дмитро Галат.

blankТак, на діючому стенді проводилось навчання для електромонтерів з експлуатації електролічильників, зокрема практичне заняття із заміни лічильника і перевірки приладів обліку. На ньому можна виконувати роботи в трифазному та однофазному колах обліку.

blankДиректор навчального центру додав, що обсяг роботи досить значний, електроустановка діюча, при цьому забезпечували відповідне навантаження.

blank – Ми стараємося залучати до роботи відповідні служби, які мають спеціальне обладнання, але в той же час ми можемо використовувати наявні прилади і пристосування, щоб працівники Товариства у виробничих умовах могли впоратись з поставленим завданням, на приклад, перевірити лічильник після того, як його замінили, – відзначив Дмитро Галат.

blank Завершальний етап – це проведення іспитів, які обидві групи працівників складали дистанційно. Спочатку свої знання показали електромонтери з експлуатації електролічильників, потім – електрослюсарі з ремонту обладнання розподільних пристроїв.

blank Директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат зауважив, що кожен з присутніх складав характеристику виробничої ситуації, акцент також був спрямований на правила технічної експлуатації, а також на забезпечення безпечних умов роботи, безаварійної роботи.

blankСлід зауважити, що до іспитів слухачів курсів також готували їх наставники – більш досвідчені працівники, тобто електромонтери, які мають вищу кваліфікацію.

blankЯк розповів голова екзаменаційної комісії та начальник служби приладів обліку та метрології ПАТ «Черкасиобленерго» Максим Ворона, такий спосіб навчання мотивує працівників до відповідального засвоєння знань.

blank – Нині ми приймаємо іспит у групи електромонтерів з експлуатації електролічильників. Ця група безпосередньо пов’язана зі службою, яку я очолюю. Тобто водночас відбувається і навчання, і обмін досвідом, адже працівники нашої служби є викладачами навчальних предметів цієї групи. Цей процес позитивно впливає на саморозвиток, крім цього у працівників завжди є перспектива кар’єрного зросту,- розповів Максим Ворона.

blankЕлектромонтер з експлуатації електролічильників Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Хрипунов розповів, що знання, які отримав під час навчання, є дуже цінними, особливо щодо правил безпеки під час роботи.

blank– Я працюю у Товаристві орієнтовно півроку, тож мені дуже важливо володіти необхідною інформацією, яка допоможе мені в роботі. Водночас приємно, коли старші колеги діляться своїм досвідом,- відзначив Дмитро Хрипунов.

blank Електромонтер з експлуатації електролічильників Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Козачинський прокоментував, що дуже вдячний викладачам навчального центру за отримані знання.

blank – Це важливо для представників нашої професії, бо техніка не стоїть на місці, все оновлюється, змінюється і викладачі навчального центру збирають, обробляють інформацію і в зрозумілій формі подають для вивчення,- сказав Олександр Козачинський.

blankНавчальний центр ПАТ «Черкасиобленерго» продовжить забезпечувати необхідними знаннями наших працівників, адже від цього залежить професійний розвиток персоналу, а також якісне виконання найголовнішого завдання Товариства – безаварійний та надійний розподіл електричної енергії споживачам.