У ніч на 1 січня правопорядок на території Черкаської області забезпечували піші та автопатрулі. Окрім правоохоронців до складу патрулів увійшли члени добровольчих формувань територіальних громад,  військової служби правопорядку і районних центрів комплектування та соціальної підтримки. Розповіли у нацполіції Черкащини.

Відтак, поліцейські та правоохоронці силових відомств перевірили понад п’ятсот п’ятдесят осіб та шістдесят сім транспортних засобів.

Склали 114 адміністративних матеріалів, а саме: щодо заборони тютюнопаління та розпиття спиртних напоїв у заборонених місцях, завідомо неправдиві виклики спеціальних служб, вчинення домашнього насильства та дрібне хуліганство. Також на осіб, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння поліцейські склали 5 протоколів за ч. 1 ст. 130 КУпАП та один протокол за ч. 4 ст. 130 КУпАП.

Більшість громадян сумлінно дотримувалася комендантської години однак, майже двісті осіб порушили правила воєнного стану, за що 37 чоловіків отримали від представників центру комплектування повістки.

Також, під час патрулювання правоохоронці виявили три кримінальні правопорушення. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу для документування злочинів. За двома фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

Наряди поліції перевірили 47 осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, 37 осіб, які формально підпадають під адміністративний нагляд та 29 осіб, яким обрано міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Порушень обмежень встановлених судом правоохоронці не виявили.

Окрім того, жителі Сміли на спеціальну лінію “102” повідомили про два запуски піротехнічних виробів, схожих на петарди, у новорічну ніч. На місце події направили наряди поліції, однак осіб-порушників не виявили. Орієнтування на них громадяни не надали.