«Час не чекає, бо кожен наступний день наближає нас до зими», – заявив на сьогоднішній нараді в ОДА директор Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сергій Чубань в контексті обговорення ремонту доріг в області, пише “Прочерк“.

Незважаючи на те, що часу обмаль, багато районів мають проблеми з оформленням документації. Саме це і призводить до зволікання з власне самими ремонтами. Цей тиждень голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко назвав мало не останнім, коли керівники районів можуть доробити проектно-кошторисну документацію. Інакше радить писати їм заяву на звільнення і «займатися своїми справами». Найперше це було сказану керівництву Смілянської РДА, де дороги викликають багато нарікань у водіїв.

– З 1 січня 2018 року повноваження щодо управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення передані облдержадміністрації. В межах області маємо таких 4,4 тис км доріг. І в більшості вони не розраховані на сучасне транспортне навантаження та зруйновані більше ніж на 80%, – зазначив Юрій Ткаченко, наголосивши, що у деяких районах ремонт не може розпочатися через не завершення паперових справ.

Сергій Чубань заявляє, що на цей рік субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення для ремонту й утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в сумі 391 мільйон 451 тисяча. З них на поточний і середній ремонт більше 204 мільйони, на поточний дрібний ремонт більше 110 мільйонів, на ремонт доріг комунальної власності 76 мільйонів. Чиновник розповідає про специфіку ремонтування доріг, називає довгі номери багатьох розпоряджень…

– Для забезпечення сталого функціонування автомобільних доріг загального користування місцевого значення в області створено державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області», якому відповідно до розпорядження ОДА делеговані функції замовника при здійсненні закупівель і робіт з поточного, середнього ямкового ремонту доріг. Які дороги ремонтувати, визначається постановою Кабміну. Також слід виготовити проектно-кошторисну документацію. А для цього необхідно скласти дефектний акт на відповідний акт і погодити його в Міністерстві інфраструктури. Всі райони відреагували швидко, але є такі, де дефектні акти перебувають в стадії коригування. Це Тальнівський, Городищенський, Уманський, Смілянський, Маньківський райони, – зазначив Сергій Чубань.

Щодо міст, то за словами чиновника, тут найгірша ситуація в Умані і Золотоноші: дефектні акти не складені і проектно-кошторисна документація не замовлена.

У деяких районах, за словами Чубаня, тривають роботи з ліквідації ямковості, але необхідні термінові заходи щодо покращення стану доріг.

Голова Черкаської ОДА зв’язався просто на нараді з усіма керівниками названих районів і ті пообіцяли якнайскоріше завершити справу з документацією, щоб можна було приступити до ремонтних робіт.