Зданий в експлуатацію, але недообладнаний — так працює сьогодні  відбудований після пожежі Черкаський обласний музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка, пише Лариса Соколовська в “Черкаському краї”.

— У нас найкращі серед театрів України світло і звук, з голочки ремонт сцени, залу, вестибюлів, санвузлів, дорогий паркет, оздоблювальна плитка, люстри… Але — застаріла механіка сцени, яка повинна підіймати й опускати декорації. Із 49 тельферів 22 сяк-так поремонтували, залишили мотори 1964 року, і коли вони включаються, таке враження, що їдуть бетеери. Тому під час вистави міняти декорації неможливо. Власне, на цих діючих штанкетах тримається архітектура сцени — куліси, пожежна, антрактна завіси, арлекін, софіти, падуги, а для декорацій уже й місця немає. На підйомно-опускні механізми під час ремонту театру не вистачило грошей, бо на так звану коробку сцени спочатку було надано 83 мільйони, а коли проєкт пройшов держекспертизу і навіть відбувся тендер, 50 мільйонів було знято на будівництво дитсадка (тепер ні дитсадка, ні тельферів), — нагадав Петро Ластівка.

Напередодні оголошеної пресконференції, яка відбулася у театрі минулого четверга (10 червня), йому зателефонували з приймальні голови облдержадміністрації Олександра Скічка і запросили на зустріч, поділився новиною директор театру. В розмові з очільником області стояло питання про придбання нових тельферів. На це потрібно приблизно 20 мільйонів гривень. «Отже, ми запустили процес закупівлі тельферів», — обережний у своїх надіях (ремонт театру триває з 2017 року) Петро Ластівка.
З недоробок, повідомив він, не доведено до кінця деякі планові проєктні роботи. Досі немає вогнегасників, які повинні бути через кожні 20 метрів, планів-схем театру для пошуку аварійного виходу.

Не ввійшов у проєкт чи був викреслений з нього театральний  буфет. Зараз його почали обладнувати на третьому поверсі в кінці вестибюля, але ще не побудована стійка і не відокремлена територія бару. «Знову проситимемо грошей», — зауважує Петро Ластівка.

Хоч і на недообладнаній сцені, а театр робить прем’єри. Глядач уже побачив «Украдене щастя», прит­чу «Леся Українка», музичний вечір «Зоре моя вечірняя». Як анонсував режисер театру Станіслав Садаклієв, планується прем’єра «Сто тисяч» Карпенка-Карого, «Лісова пісня» Лесі Українки, дитяча вистава та «Ревізор» Миколи Гоголя.

А наступного року черкасці прийматимуть фестиваль «Сцена людства», на якому будуть представлені провінційні професійні театри під гаслом «Провінція народжує столицю».