Мінлива березнева погода: зниження температури вночі до морозів, дощ, сніг та посилений вітер сприяли розсіюванню шкідливих речовин в атмосфері саме в ці дні. За антициклонічного характеру погоди, коли утримувалася маловітряна суха погода, виникали умови для накопичення шкідливих домішок в приземному шарі атмосфери. Інформує обласний гідрометцентр.

Узагальнені результати аналізу проб атмосферного повітря за березень засвідчили, що рівень забруднення повітря у місті продовжує бути підвищеним з січня 2021 року.

Середні за березень концентрації забруднюючих речовин у порівнянні з їх гранично-допустимими концентраціями за добу (ГДК с.д. мають такі значення

по пилу 0,67 ГДК с.д.;
по діоксиду сірки від 0,2 до 0,3 ГДК с.д. ;
по діоксиду азоту від 1,0 до 1,5 ГДК с.д. – перевищені норми у Дніпровському та Південно західному мікрорайонах;
– по оксиду вуглецю 0,33 ГДК с.д;
– по оксиду азоту 0,33 ГДК с.д.;
– по аміаку 0,75 ГДК с.д.
– по формальдегіду 2,0 ГДК с.д.

У порівнянні з лютим 2021 року:

– зменшилися середньомісячні концентрації по діоксиду азоту у центрі міста в 1,3 рази;
– збільшилися середньомісячні концентрації по діоксиду азоту у Дніпровському мікрорайоні у 1,5 рази.

Індекс забруднення склав 5,48 (розрахований за даними середньомісячних концентрацій по пилу, аміаку, формальдегіду, діоксиду азоту, оксиду азоту). У порівнянні з попереднім місяцем знизився у 1,03 рази за рахунок зменшення середньомісячних концентрацій по оксидах азоту.

Хочемо зазначити, що у 2020 році місто Черкаси за рівнем забруднення атмосферного повітря посіло 11 місце у антирейтингу 39 міст України. Рівень забруднення повітря у Черкасах був високим. Кількість міст з високим рівнем забруднення становить 12. Перші три місця закріплені за містами Маріуполь, Камянське та Дніпро. Місто Київ знаходиться на 6 місці.