У Смілі на Черкащині жителі заборгували 27 мільйонів гривень за опалення: така сума накопичилася не за один рік. Водночас тамтешнє теплопостачальне підприємство має зобов’язання перед національною компанією “Нафтогаз України”, розповів Суспільному міський голова Сергій Ананко.

Міські комунальники роблять усе можливе у межах підготовки до опалювального сезону, за словами міського голови, тому опалення мають ввімкнути вчасно і без перебоїв. Лишилися тільки зобов’язання перед компанією “Нафтогаз України”.

“У нас дійсно є поточна заборгованість за постачання газу за березень і квітень у сумі 9,8 мільйона гривень. Але ми сподіваємося на різницю в тарифах. Минулого тижня була нарада в Мінрегіоні. Міністр сказав, що «Нафтогаз» підписуватиме договори і при наявній заборгованості на постачання газу. Тому думаю, що зриву опалювального сезону через це не буде”, – розповів він.

Водночас додав пан Сергій, 27 мільйонів гривень за послуги теплопостачання. Заборгували комунальному підприємству містяни: “Тому ми займаємося претензійною роботою, підприємству потрібно ці гроші збирати. Я розумію, що воєнний стан, у країні війна. Але за послуги теплопостачання потрібно сплачувати. Аби населення сплачувало заборгованість, це дало б поштовх заплатити всю нашу заборгованість за газ перед «Нафтогазом»”.

Приготування до опалювального сезону в розпалі, розповів очільник “Смілакомунтеплоенерго” Юрій Гурома. З його слів, комунальники відремонтували котли та встановили нові помпи. Лишилося ще трохи робіт.

“Ще деяке обладнання на повірці є, те, в якого вийшли терміни. Воно перебуває на повірці. Приблизно протягом двох тижнів вони будуть у нас і станом на початок опалювального сезону всі котельні будуть підготовлені до опалювального сезону. Як і тепломережі”, – розповів він.

Дві міські котельні перевели на альтернативний вид палива. За відсутності газу топитимуть пелетами з дерев’яних відходів.

“Біля котла знаходиться бункер, у якому знаходиться запас палива на добу чи пів доби. Наразі монтуємо ємність, де буде знаходитися близько місячного запасу палива. Маємо і газовий котел, і твердопаливний”, – зазначив пан Юрій.

Жителька Сміли Ольга Федосіївна опалення боргів не має, тож сподівається, що у квартирі з осені буде тепло: “Такий вік уже, що хворіємо, на таблетках постійно. Як тільки стає холодно, ми одягаємося, бо суглоби всі крутить, болять. Як мерзнемо, то й болячки”.

Пан Микола уже готується до зими. Двері оббиває утеплювачем та про запас придбав обігрівач.

“Поки не гріли ще ним, нормально було. Як прийдеться, то будемо вмикати. Щоб тепленько було, то ззовні оббили двері ковдрою, – зазначив він.

Аби опалення в місті таки було, міський голова просить смілян розрахуватися по платіжках за опалення.