8 липня з 8.00 на вул.Соборна у Смілі був перекритий проїзд та проводилася акція протесту проти жахливих аварійних смілянських доріг та бездіяльності влади.

Активісти – звичайні жителі міста, вони не представляють ніяких громадських організацій або політичних партій. Це просто дієві люди, яким набридло вбивати свої авто у ямах. Вони не хочуть слухати пусті обіцянки про ремонт доріг і прагнуть зробити щось корисне для нашого міста. Вони створили у ФБ та вайбері групи, зібралися разом, щоб провести ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНУ акцію.

«Ми телефонували Цибку і Синьогубу , ніхто із них не приїхав, ніхто не захотів спілкуватися з жителями, окрім начальника управління ЖКГ Сергія Чередніченка. Він прийшов, відповів на наші запитання та запросив на сесію міської ради, яка відбудеться завтра – у понеділок об 11.00. Ми з активом знову збираємось прийти до представників влади у місті і задати їм запитання, які хвилюють громаду: коли буде ремонт доріг? – розповідає одна з організаторів акції – Євгенія Гладир кореспондентові «Сміла.ua». – Я задоволена реакцією громади. Це свідчить, що люди прокинулись, що люди готові відстоювати свої права».

blank

«Ми спеціально обрали для проведення акції таке місце, щоб водії могли об’їхати, щоб ні в чому не винні проїжджаючі жителі міста не страждали на сонці. Ми не хочемо наказувати простих людей і налаштовувати проти себе містян. Це попереджувальна акція. Якщо після нашої акції і завтрашніх відвідин сесії міської ради нічого не зміниться, влада знову нас не почує, – ми будемо блокувати роботу міського голови, виконкому, будемо збиратись під стінами Будинку рад. Тому що далі такий стан речей ми терпіти не можемо. Чекати ще 40 днів, чекати ремонтів доріг наступного року ми не будемо… Якщо влада не почне працювати – значить взагалі працювати не буде!», – говорять учасники акції.

До активістів приєдналися жителі вул.Соборна. Вони також виступають проти того, що по вулиці їздять фури і вантажівки. Дорога розбита. Вантажівки виїжджають на тротуари. У людей тріщать фундаменти будинків, цокотять вікна, просідають хати…
Активісти намалювали плакати, взяли з собою прапори Україну і державну символіку. Акцію підтримали кілька депутатів та членів виконкому.

blank

Оскільки надворі дуже жарко, організатори акції довго тримати людей на відкритому сонці не будуть. Вони організували підвезення питної води. Поряд чергують поліція та медики.
Мітингувальники налаштовані рішуче. Завтра планують продовжити свій протест на сесії міської ради.