Господарським судом Черкаської області задоволено позов Смілянської місцевої прокуратури про часткове визнання недійсним договору закупівлі медичного обладнання для  Комунального некомерційного підприємства «Смілянська міська лікарня», яке протидіє гострій респіраторній хворобі COVID-19, спричиненої коронавірусом, та стягнуто з приватного товариства безпідставно отримані бюджетні кошти в сумі майже 60 тис. грн. Повідомляють у прокуратурі Черкаської області.

Прокурори виявили, що в квітні 2020 року між указаною лікарнею та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір про закупівлю обладнання для анестезії та апаратів штучної вентиляції легенів для інтенсивної терапії, але у подальшому сторонами укладено додаткову угоду, якою, незважаючи на те, що медичне обладнання звільнено від оподаткування, безпідставно збільшено вартість товару шляхом включення до ціни договору податку на додану вартість, що зумовило виплату з бюджету надмірно сплачених коштів у сумі майже 60 тис. грн.

Аналогічне порушення, а саме включення постачальником в ціну комплектів лабораторного медичного спеціального обладнання додаткових коштів в якості податку на додану вартість, що закуплялося Монастирищенською центральною районною лікарнею, виявлено прокурорами Уманської місцевої прокуратури. Відповідний позов прокурора задоволено Господарським судом Черкаської області,  до бюджету повернуто близько 20 тис грн зайво сплачених коштів.

Утім, варто нагадати, що під час минулорічного весняного карантину злетіли до хмар ціни на все обладнання і засоби, які потрібні були для боротьби з коронавірусом, особливо на апарати ШВЛ, бо для їх купівлі треба було записуватись у чергу на іноземних заводах-воробниках. Наприклад, звичайні маски подекуди в області коштували по 40 гривень за штуку! Тому винуватити чиновників, які таки здійснили закупівлі, хоч і по трохи завищених цінах, навряд чи зовсім коректно.