21 жовтня заступник міського голови Сміли Павло Іщенко провів позачергове засідання виконавчого комітету. Першим питанням розглядали вимогу підприємців – зняти певні карантинні обмеження, щоб і продавці непродовольчих товарів теж могли працювати, щоб дозволили роботу з надання різних послуг населенню, щоб працювали заклади громадського харчування. Пише інтернет-видання Сміла.UA.

На засідання виконкому прийшли представники бізнесу. Підприємець Тетяна Івченко, яка у складі ініціативної групи їздила у Черкаси до голови ОДА із зверненням від смілянських підприємців, розповіла, що обласна комісія готова піти на поступки. Але ж від смілянської влади офіційно на область ніхто не звертався, ніхто не лобіює і не відстоює інтереси підприємців. Тому як тільки буде рішення виконкому – обласна комісія може піти назустріч.

Члени виконкому розглянули запропонований проект рішення щодо звернення до обласної державної адміністрації та голови регіональної комісії з питань ТЕБ та НС про зняття деяких карантинних обмежень «червоного рівня» у місті Сміла. Начальник відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи Юрій Лагунов зачитав текст звернення, а начальник відділу охорони здоров’я Олег Левін проінформував про статистику захворюваності у місті на COVID-19 і про те, що зараз є тенденція до зниження кількості хворих.

Своє бачення вирішення цієї проблеми висловили всі члени виконавчого комітету та присутні підприємці міста. Вирішили внести у проєкт рішення пункт про надання виконкомом права проведення у місті підприємницької діяльності за умов дотримання всіх суворих санітарно-гігієничних норм. Виникла дискусія – чи можуть штрафувати підприємців за їхню роботу, якщо вони керуються рішенням виконкому, а не загальнодержавними постановами про «червону зону». Частина членів виконкому вважають, що рішення місцевого самоврядування вище, ніж рішення комісії з ТЕБ та НС. Тож підприємці можуть працювати.

Тим часом юристи пояснили, що для поліції – рішення виконкому не дієве. Тому поліція може штрафувати підприємців за роботу в умовах «червоної зони». Дії поліції більше підпорядковуються області, рішенням обласної комісії з ТЕБ та НС, а не смілянському виконкому.

Тож юридично у нашому місті знову виникає правова колізія. Місцева влада дозволяє працювати підприємцям, а контролюючі органи можуть їх штрафувати.

Тим часом підписаного офіційного рішення, яке ухвалили на виконкомі, ще ніхто не бачив.