Сьогодні в Апеляційному суді міста Черкаси відбулося судове засідання щодо збільшення застави, під яку вчора відпустили депутата-колаборанта Олександра Замирайла.  Про це повідомляє ЗМІ.ck.ua.

Нагадаємо, що прокуратура раніше повідомляла, що буде оскаржувати рішення про обраний судом першої інстанції запобіжний захід – тримання під вартою із можливістю внесення застави. Наразі прокуратура вимагає визначити розмір застави у один мільйон одна тисяча гривень.

“Європейським судом підтверджено, що застава не повинна бути надмірною, але в той же час такою, яка може бути достатньою для підозрюваного. Відповідно до документів, Завмирайло може оплатити розмір застави в понад мільйон гривень. Ми вважаємо, що цей розмір застави може забезпечити виконання підозрюваним своїх процесуальних обов’язків. Існують об’єктивні припущення з приводу того, що Замирайло може ухилитися від явки до суду, адже під час обшуку в нього було виявлено квиток, який вказував на виїзд за межі нашої держави, тому вважаємо, що запобіжний захід – тримання під вартою є виправданим”, – зазначив прокурор.

У свою чергу адвокат зазначив, що декларації про доходи, не які покликається прокурор є старими й не показують реальну фінансову ситуацію його підзахисного.

“Прокурор надав доходи Олександра Замирайла за 2020 рік, але прийшов час, на сьогодні таких коштів немає, їх ніде не виявили. Воєнний стан не дає права правоохоронним органам порушувати прав тих осіб, яких підозрюють у кримінальних провадженнях”, – зазначив адвокат Замирайла.

Сам підозрюваний зауважив, що справді декларація була подана ще два роки тому й зараз у нього немає грошей, щоб внести заставу в розмірі один мільйон одна тисяча гривень.

“Я сьогодні не працюю, у мене також є мама, в якої захворювання Альцгеймера, мені потрібно бути поряд і допомагати їй. Що стосується квитка та поїздки, я добровільно під час обшуку передав цей квиток і зазначив, що збирався поїхати до сина в Болгарію. Я хотів провідати його та повернутися назад. Прошу врахувати це”, – зазначив Олександр Замирайло під час засідання суду.

У результаті суд апеляційну скаргу прокурора задовольнив та визначив заставу у розмірі один мільйон та одна тисяча гривень.

Зауважимо, що вчора Олександра Замирайла випустили із СІЗО під заставу. Його зустріли активісти, які вимагали, щоб депутата-колаборанта не випускали. Пізніше Замирайла облили зеленкою та змусили вибачатися перед українцями та захисниками країни.

Нагадаємо, що Замирайло не лише виправдовував російську агресію проти нашої держави, а й планував очолити окупаційну адміністрацію на Черкащині, якби ворогу вдалося захопити регіон.

Після повномасштабного вторгнення рф він не виходив зі складу ОПЗЖ, а активно залучав до політсили нових однодумців. З однією з поплічниць вони проводили інформаційно-підривну діяльність на користь рф.