На Тальнівщині продовжують активно працювати мобільні точки видачі гуманітарної допомоги. Цього разу продуктовими наборами забезпечили понад 250 сімей по 16 селах громади. Вкотре завдяки співпраці депутата Черкаської обласної ради Ігоря Новицького та Всеукраїнської Аграрної Ради, до Центру гуманітарної допомоги, що в Тальному, надійшла велика кількість продовольства для потреб внутрішньо переміщених осіб громади, розповідає видання “Вісті Черкащини“.

blank

Допомогу було доставлено у Кобринову Греблю, Онопріївку, Заліське, Антонівку, Павлівку Другу, Кобринове, Гуляйку, Соколівочку, Степне, Червоне, Лащову та Веселий Кут. Про те, щоб внутрішньо переміщені особи у цих населених пунктах отримали допомогу, попіклувалася волонтерка, депутатка міської ради, редакторка газети «Новий Дзвін» Анна Драгун. Саме по цих населених пунктах вона розвозила продуктові пакунки. Розповідає, що люди були дуже задоволені, із вдячністю отримували допомогу. У найбільш віддалених селах прохали, щоб привозили ще, адже проблема з пальним та відсутність власного транспорту не дають можливості їм зробити це самостійно. Тому, як зауважує пані Анна, обмінювалися контактами з переселенцями та домовлялися, що періодично привозитимуть необхідне.

– Люди були з різних міст із Бучі, Ірпеня, Ворзеля, багато з Луганської, Донецької та Харківської областей. Саме в той час у Заліському поселилася жінка з 5-ма дітьми з Миколаївщини. Відповідно ми забезпечили цю багатодітну сім’ю продуктовими наборами, а потім ще й допомогли їм засобами гігієни та одягом для дітей. Загалом, у кого було потреба в засобах гігієни, одязі чи ліках, то ми відгукувалися на прохання. І потім люди забирали все необхідна вже з міста, або ж передавали кимось, хто їхав на села, – каже Анна Драгун.

Кілька днів потому гуманітарну допомогу доставили також у Білашки, Тальянки, Легедзине та Вишнопіль. З фасуванням та роздачею продуктів у цих селах допомагала волонтерка та депутатка міської ради Наталія Гончар.

– Люди були дуже вдячні, що ми привезли допомогу прямо у село, де вони проживають, адже дехто отримував таку допомогу вперше, бо не мав змоги раніше приїжджати до міста. Діти разом із дорослими отримували продуктові набори. У пачках із сухими сніданками були іграшки, тож вони із задоволенням їх розглядали. У Тальянках одна жіночка-переселенка казала, що навіть напише подяку, бо зараз для них ця допомога та підтримка є дуже важливою. А от для нас, як волонтерів, їхня вдячність навзаєм стимулює до подальшої праці, до розуміння того, що ми робимо корисну і хорошу справу, – розповідає пані Наталія.

Таку допомогу переселенці системно отримують і в Тальному. До того ж, як інформують у Центрі гуманітарної допомоги, уже заплановані наступні виїзди по інших селах. Тільки чекають на поповнення запасів і будуть працювати далі, адже люди потребують допомоги, тому, за можливості, їх потрібно підтримувати.