У Тальному на начальницю відділу освіти, молоді та спорту міської ради подали до суду за підозрою у корупційних діях. Минулого року чиновниця уклала договір із місцевим підприємством на постачання паливних матеріалів. Його керівницею виявилась дружина міського голови. Пише видання “Про все“.

Сума угоди склала майже мільйон гривень.

“Будучи на момент вчинення правопорушення начальником відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради прийняла рішення при наявності у неї реального конфлікту інтересів при підписанні договору про закупівлю №73 від 16.02.2021 паливних продуктів на загальну суму 977035 грн. з ТОВ «Добробут», директором є дружиною Тальнівського міського голови, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією”, – повідомляється в постанові суду.

Своєї провини начальниця не визнала. На слуханні вона запевнила, що доклала сил, аби дізнатися, чи є бізнесменка дружиною мера, проте не змогла отримати підтверджуючої інформації.

“Перед підписанням договору вона зверталася до НАЗК 29.01.2021 року з приводу наявності можливого конфлікту інтересів, однак відповіді не надійшло. З метою перевірки ймовірності перебування міського голови та директора ТОВ «Добробут» у шлюбних відносинах звернулася із запитом до РАЦСу, на що отримала відповідь про те, що запитувана інформація є конфіденційною. Перед підписанням договору вона особисто зверталася до міського голови для з`ясування вказаних обставин, однак (міський голова, – ред.) вказав, що така інформація її не повинна стосуватися”, – йдеться у документі.

Чиновниця переконувала суд, що жодних підвищень чи премій за підписаний договір вона не отримувала. Також заперечила дружні стосунки зі своїм керівником.

До 27 листопада 2019 року міський голова був одним із засновників підприємства, яким зараз керує його дружина.

Уманський міськрайонний суд дослідив матеріали справи та вирішив, що начальниця не мала конфлікту інтересів та діяла в межах закону. Тому провадження закрили у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.