У Тальному на Черкащині з’явилося ще одне місце, де можна відпочити та помилуватися краєвидами природи – це розчищена та облагороджена набережна річки Тальянки. Там, де раніше були хащі і сміття, тепер красиво. Приваблює приємний шум очищеної річечки та її вже охайні береги. Очевидці кажуть, що навіть риба з’явилася у водоймі, пише видання “Вісті Черкащини“.

blank
У п’ятницю минулого тижня закінчили роботу з реалізації проєкту «Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Тальянка в адміністративних межах Тального протяжністю 1,76 км від греблі цукрозаводського ставка до впадіння в річку Гірський Тікич». Нагадаємо, що цей проєкт був ініційований депутатом Черкаської обласної ради Ігорем Новицьким. Виконавцем робіт був ТОВ «КБУ Теплових мереж».

blank
Як інформують у міській раді загалом все, що було заплановане, реалізували. Не встигли тільки посіяти траву. Хоча й насіння наявне, але нині стоїть питання чи варто його висівати, адже є ймовірність, що воно може не зійти, якщо пектиме сонце. Тож можливо краще буде висіяти траву восени.

Крім того, як повідомляє Олександр Маринченко заступник міського голови з питань ЖКГ, залишилося ще зробити одну невелику дамбу, а дві вже наявних доробити. Підрядник, який реалізовував цей проєкт, залишив необхідний матеріал, тож все дороблятимуть своїми силами.

blank
Раніше біля річки організовували суботник, до участі в якому долучалися працівники з відділів освіти, культури та житлово-комунального господарства. Бажаючих з громади чомусь не було, хоча, як наголошує заступник, запрошували всіх.

Минулого тижня на березі річки висадили 146 дерев, серед яких береза, буки, ясени, різні види туй та верб, а також 115 кущів та 25 троянд. Допомагали у цій справі переселенці, а надалі за насадженнями доглядатимуть працівники КП «Тальне-Сервіс». Засмучує найбільше те, як інформують у міськраді, що три кущі з посаджених були вже вкрадені. Крім того, у річці плавають «свіженькі» пляшки від пива.

Місцевість облагородили, справу зробили до кінця, але найважливішим залишається, як наголошує Ігор Новицький, подальша турбота та цінність цієї роботи жителями та гостями міста.