Літня пора – час, аби подбати про харчі для лісових мешканців на зиму. Тож наразі в Звенигородському лісгоспі активно тривають роботи із заготівлі кормів для диких тварин, зокрема гіллячкових віників. Розповіли в лісовому та мисливському управлінні.


Цьогоріч лісівники запланували заготовити 1800 віників гіллячкового корму і ці роботи вже на стадії завершення, наразі мають вже 1500 таких віників. Зокрема, їх заготовляють з липи, обов’язково замочують у соляному розчині і просушують у добре провітрюваному приміщенні. Сіль – хороший консервант, тож завдяки цьому віники добре зберігаються до зими, і до того ж, так листя краще смакує тваринам. Аби добре просихали, зв’язують не більше 10 гілок. Найбільше гіллячковий корм полюбляють травоїдні, зокрема, козулі та олені.

За словами мисливствознавця Звенигородського лісгоспу Олександра Шевченка, крім гіллячкового корму, заготовляють ще й сіно. Цьогоріч планують запасти 4,5 тони, наразі майже половина запланованого вже є. У подальшому також заготовлятимуть зерно.

«Ми завжди слідкуємо, щоб корму взимку вистачало всім диким тваринам і їхній раціон був різноманітний. Таким чином допомагаємо їм пережити холодний і сніжний період року та забезпечити всіма необхідними поживними речовинами», – говорить Олександр Шевченко.