34 учні двох шкіл села Червона Слобода на Черкащині отримуватимуть стипендії за успішне навчання. За словами заступниці сільської голови села Наталії Ярошенко, гроші виплачуватимуть із бюджету об’єднаної територіальної громади. Розповідає Суспільне телебачення.

Учениця 10 класу Червонослобідської загальноосвітньої школи №1 Вероніка Лавриненко розповідає однокласникам про Австралію. Вона спільно з однокласником Максимом проводить інтегрований урок для учнів.

Вероніка та Максим є переможцями обласних олімпіад і отримуватимуть стипендію з бюджету Червонослобідської громади:“Неодноразово я отримувала перемогу на олімпіадах із географії не тільки районних, а ще й у цьому та минулому році брала участь у обласних олімпіадах”.

“Я неодноразово відвідував олімпіади районні з англійської мови, в минулому році вперше відвідав обласну, зайняв там третє місце і через те я отримував стипендію. У цьому році я був на районній і отримав перше місце знову. Тепер чекаю обласної” , – каже учень 10 класу, Максим Нетахата.

Вчителька географії Зоя Тарасенко говорить, що її учениця Вероніка отримуватиме стипендію другий рік поспіль:“Щоб бути успішним в олімпіаді з географії, треба, щоб дитина мала щонайменше три ось такі аспекти у своїй особистості: захоплення цим предметом, що в дійсності у Вероніки є, вона полюбила географію з першого уроку, як ми тільки почали вивчати цей предмет, по-друге – це бажання, і воно в неї було, тому що географія охоплює абсолютно всю планету і все, що є на Землі. По-третє, це потрібно бути дуже ерудованою дитиною з усіх галузей знань, що Вероніці теж дається і це їй допомагає”.

Вчителька Максима, Людмила Гаврюшова, розповідає, що минулого року Максим став третім на обласній олімпіаді з англійської:“Дуже багато прочитано, дуже багато переговорено, звичайно, що цьому сприяє класноурочна тема, цього, звичайно, недостатньо, самостійна робота учня він переглядає різноманітні відео, слухає подкасти”.

Одинадцятикласник Олександр Кириченко є переможцем олімпіад із біології. Каже, що отримує стипендію з дев’ятого класу:“Стипендію отримую вже близько двох років. Зберігаю її, я готуюся до вступу у ВНЗ, і якщо не поступлю на бюджет, то буду поступати на контракт. Батьки позитивно ставляться до цієї ідеї, тому що вони розуміють, що вже змалечку і отримую гроші, буду відповідати за них і зможу розпоряджатися ними”.

Заступниця сільського голови Наталія Ярошенко говорить, що грошові винагороди за навчання учням виплачують за програмою “Обдаровані діти та молодь Червонослобідської громади”:“Наразі ці грошові виплати отримає 34 дитини, на ці виплати закладено 200 тисяч гривень коштів місцевого бюджету. Сума стипендій варіюється від 200 до 700 гривень, і сума премій варіюється від 2 до 7 тисяч гривень”.