Тепла пора – сприятливий період для висівання лісового насіння. Наразі філії активно засівають лісові розсадники, аби наступного року отримати достатню кількість садивного матеріалу для висаджування на лісових ділянках. До цього процесу залучаємо і підростаюче покоління, даємо дітям можливість в повній мірі осягнути всі процеси створення лісу – від насінини до кремезного дерева. Інформує пресслужба Центрального лісового офісу.

Нещодавно у Яснозірському лісництві учні шкільного лісництва Яснозірської спеціалізованої школи спільно з лісівниками висіяли жолуді дуба звичайного у лісорозсадник.

А в Лисянському лісництві відбулось природниче заняття, на якому школярі Лисянського ліцею №2 під керівництвом лісівників та досвідчених лісокультурниць висіяли насіння модрини європейської в короби – це контрольоване середовище, у якому рослинам забезпечують сприятливі умови для зростання. Також школярі побачили як лісівники вирущують сіянці дуба звичайного із закритою кореневою системою.

Діти з притаманним їм захватом висівали насіння і обіцяли прийти ще раз, щоб побачити маленькі сходи майбутніх сіянців.

До слова, У філії “Корсунь-Шевченківське лісове господарство” функціонує 8,9 га лісорозсадників, а також теплиці та контрольовані середовища.

Щоб повністю забезпечити потребу лісництв садивним матеріалом у філії заготовили 11,9 тонн насіння лісових порід. Найбільше сосни звичайної та дуба звичайного, а також насіння модрини, ясена, клена, липи та ін.

Із засіяних насінням площ лісівники філії планують отримати близько 3 млн штук сіянців.