Український письменник Артем Чех на фестивалі “Книжковий Арсенал” презентував новий роман “Район Д” про своє рідне місто Черкаси. Про це повідомляє “ВІККА“.

“Коли я починав писати цю книжку, вона і задумувалася як роман. Це не мали бути окремі оповідання, це мала бути цілісна система, комплекс оповідань, який би перетворював цю книжку саме в роман”, – розповідає автор.

Він зазначив, що задум книги виник ще у 2011 році, і центральним героєм в книзі є він сам, а більшість персонажів – це реальні люди. Книга розповідає про один із районів Черкас, де минуло дитинство і юність головного героя.

“Для мене місто Черкаси завжди було тією точкою, від якої я відірвався, для того щоб колись повернутися – можливо, через книжку, можливо, повернутися колись пізніше фізично… Коли я задумував цю книжку у 2011-му, для мене ще коріння було занадто міцним з цим містом, тому для мене було дуже важливо присвятити цю книгу саме Черкасам. Згадати тих людей, які повпливали на мене, тобто тих моїх сусідів, людей з оточення, з якими я існував пліч-о-пліч довгий час, які сформували мене таким, який я є”, – сказав Чех.

Письменник додав, що більшість його книжок є автобіографічними, бо воліє писати саме про те, про що добре знає.

Книга “Район Д” випущена чернівецьким видавництвом “Meridian Czernowitz”.

Артем Чех (справжнє ім’я Артем Чередник) народився 13 червня 1985 р. у Черкасах. У 2002 році закінчив школу, переїхав до Києва та вступив до Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв на спеціальність “соціологія”.

У 2007 році з книжкою “Цього ви не знайдете в Яндексі” став переможцем всеукраїнського конкурсу “Міський молодіжний роман”. Автор 9 прозових та нон-фікшн книжок. Головний редактор проектів “94 дні. Євромайдан очима ТСН” та “Війна очима ТСН”.

З травня 2015 по липень 2016 рр. служив у лавах ЗСУ.