22 вересня у приміщенні райдержадміністрації відбулася презентація пересувних відділень поштового зв’язку, яку презентував керівник Черкаської дирекції «Укрпошти» Олександр Марченко. Даний захід відбувся за участі сільських голів Тальнівщини, начальника Тальнівського відділення поштового зв’язку АТ «Укрпошта» Алли Брижко, сільського територіального менеджера Алли Соколовської та представників громадськості. Пише видання “Вісті Черкащини”.


– Ми зможемо надавати повний перелік поштових, логістичних та фінансових послуг навіть у тих населених пунктах, де відділення пошти не було. Трансформація стаціонарних сільських відділень у формат пересувної пошти – це життєва необхідність як для Укрпошти, так і для селян. Ми не говоримо, що сільські відділення закриваються, а працівників звільнять. Ні в якому разі, просто зміниться формат послуг, які надаватиме пересувне поштове відділення. Навіть навпаки – вони матимуть можливість покращити умови праці та збільшити свій дохід, оскільки переведуть їх на повну ставку. Завдяки цьому формату жителі сіл зможуть зручно користуватися усіма послугами, які надає Укрпошта: сплачувати комунальні, отримувати пенсії, поповнювати мобільний, купувати продукти харчування та побутову хімію, надсилати та отримувати посилки і листи. А ще з’явилась нова, актуальна в період пандемії коронавірусу, послуга – безкоштовна доставка ліків, які доставлятимуться у спеціальній сумці-холодильнику, – зазначив Олександр Марченко.

Відтепер на Тальнівщині курсуватимуть 9 новеньких авто FIAT DOBLO, які повністю укомплектовано для зручної роботи бригади пересувного відділення. Така бригада складатиметься з начальника відділення, яка також виконує роботу оператора поштового зв’язку, листоноші та водія-супроводжувача. У день приїзду автівки Укрпошти начальник пересувного відділення обслуговуватиме клієнтів у так званій точці присутності (приміщення Укрпошти або надане сільрадою, де будуть надаватись поштові послуги), а листоноша і водій у цей час здійснюватимуть адресну доставку.

За словами Марченка, для кожного села буде розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення. До сіл з населенням менше 100 жителів авто заїжджатиме один раз на тиждень, до 500 – двічі, до 1200 – тричі, більше 1200 жителів – чотири або й п’ять разів на тиждень залежно від потреби.

Кожна бригада буде їхати до визначених для неї населених пунктів за затвердженим графіком та маршрутом. Тепер листоношам не треба буде їздити на старенькому велосипеді за будь-якої погоди, а вони матимуть змогу пересуватися в комфортних умовах. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, кондиціонер та пічку для обігріву, при цьому авто має великий ізольований багажний відсік.

Слід зазначити, що Укрпошта запускає пересувні відділення поки що тільки у 6 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Закарпатській, Черкаській та Чернівецькій. До кінця 2021 року проєкт масштабують на села та селища по всій території України.