Днями у центральній бібліотеці ім. О. Журливої у Смілі відкрили музей пам’яті  ім. Олексія Цибка. Експозиція музею зберігає нагороди, 31 кубок, медалі, подяки, які отримував регбійно-футбольний клуб «Сміла», створений у 2007 році  Олексієм Цибком, спортивну форму у якій  виступали діти на чемпіонатах та змаганнях, фото спортсмена і його регбійної команди, які нині стали частиною пам’яті. Про це інформує Сміла.City.

На відкриття музею до центральної бібліотеки ім. О. Журливої завітали представники від влади міста, друзі, знайомі, колеги по спорту Олексія Цибка.

Міський голова м. Кам’янка Володимир Тірон привіз в подарунок музею світлини зроблені спільно з Олексієм Цибком під час святкування Дня міста Кам’янки, ще коли Олексій Цибко був міським головою Сміли.

«Олексій Олександрович дуже багато зробив для нашого міста. У 2007 році він відкрив регбійно-футбольний клуб «Сміла», де займалося понад 600 дітей. Виховав дворазових чемпіонів України, майстрів спорту з регбі. Дякуючи йому діти їздили на змагання до Франції, Португалії…Брали участь у змаганнях у складі Національної збірної з регбі», – розповідає президент регбійного клубу «Сміла» Алла Калініна.

Все майно регбійно-футбольного клубу: столи, стільці, телевізор, полички, диван, крісла та інші речі передали в користування бібліотеці ім. О. Журливої. Директор міської ЦБС Ірина Огус та Алла Калініна підписали акт прийому-передачі майна. Завдяки цьому бібліотека оновила свій інтер’єр.

Над створенням музею пам’яті ім. Олексія Цибка працювали близько трьох місяців.

Довідка: Олексій Цибко – уродженець Сміли, політик, спортсмен, громадський діяч. Майстер спорту СРСР з метання диска. Був капітаном збірної України з регбі та президентом Федерації регбі України (2003-2005). У 2007 році заснував та відкрив у Смілі регбійно-футбольний клуб «Сміла».

Був учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності. У 2014 році брав участь у АТО як доброволець. З 2015 по 2020 роки – міський голова Сміли.

З перших днів  російсько-української війни служив сержантом спецпідрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Загинув 31 березня 2022 року в боях  під Бучею. Похований на алеї слави на кладовищі Лісове в Києві. Нагороджений медаллю “За мужність”.

20 квітня цього року на сесії Смілянської міської ради Олексію Цибку посмертно присвоїли звання Почесного громадянина Сміли.