34-річний житель Христинівського району в період проходження служби в збройних силах України, а саме під час прийняття участі в антитерористичній операції на сході України на території Луганської області в період з 2014 по 2017 рік, знайшов бойову гранату із запалом до неї та два шматки пороху, які в подальшому перевіз до місця свого проживання в Христинівський район Черкаської області, таким чином, своїми діями вчинив перенесення, придбання і зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

У серпні 2019 в ході санкціонованого обшуку в домоволодінні обвинуваченого працівники поліції виявили та вилучили корпус бойової наступальної осколкової ручної гранати РГД-5 та бойовий уніфікований підривник дистанційної дії до ручних гранат модернізованого типу УЗРГМ, який є засобом підриву для ручних гранат типу Ф-1, РГД-5, РГ-42, що в конструктивному поєднанні відносяться до категорії боєприпасів (вибухових пристроїв), та два шматки речовини циліндричної форми, що являються вибуховою речовиною – одноосновним бездимним (нітроцилюлозним) порохом.

Своїми умисними діями обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення, передбачений ч. 1 ст.263 КК України — носіння, зберігання, придбання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Наразі за наслідками досудового розслідування Христинівським відділом Уманської місцевої прокуратури обвинувальний акт затверджено та скеровано до Христинівського районного суду.

Прокуратурою вживаються заходи для забезпечення розгляду справи в суді в розумні строки.

Довідково: санкцією ч. 1 ст. 263 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Повідомляє прес-служба Уманської місцевої прокуратури.