У зоопарку Черкас живе три  пелікани, два з яких були знайдені на березі Дніпра, повідомляють у прес-службі комунального підприємства.

Пелікан рожевий – великий птах масою до 12 кг. Цей вид не характерний для України. Його ареал охоплює частину Європи (головним чином дельту Дунаю і Волги, оз. Манич-Гудило), Південно-Західну і центральну Азію, Екваторіальну Африку. На території України у І-й половині ХХ ст невеликі колонії існували в пониззі річок що впадають в Чорне та Азовське моря. Після Другої Світової війни гніздування на території України не спостерігалося. Починаючи з 2000 року поодинокі гнізда були виявлені в українській частині дельти Дунаю. Цей птах занесений до Червоної книги України.

blank

На території України є сезонним мігрантом. Раніше під час сезонних міграцій зустрічався тільки вздовж узбережжя Чорного моря. Зараз під час міграцій інколи зустрічаються по усій Україні, що вчені пов’язують з глобальними кліматичними змінами. Пелікани птахи виключно рибоїдні, дуже перебірливі, харчуються не просто свіжою, а саме живою рибою.

blank

До нашого зоопарку ці птах потрапили випадково. Двох з них (птахи приблизно однакового віку) знайшли на узбережжі Дніпра люди і врятували. Самець і самка за якихось причин не змогли відлетіти з усіма іншими птахами. Третій прибув до нас з Одеського зоопарку. Згодом, для них збудували тепле приміщення. Тепер ці птахи живуть у нас і досить добре себе тут почувають.