В області масштабується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». За час її реалізації вже проведено понад 30 заходів. Тема спільна – підтримки ментального здоров’я та надання психосоціальних послуг. Про це повідомила регіональна координатора Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторія Шепіль на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як вона розповіла, заходи проводять для всіх категорій населення. Проте найбільшу увагу приділено працівникам сфери надання послуг, соцзахисту, медицини й освіти.

– До першого вересня активізували роботу з освітянами області, – додала Вікторія Шепіль. – Підтримка ментального здоров’я  необхідна всім: дорослим і дітям. На заходах педагогам розповідали, як  надавати першу психологічну допомогу учасникам освітнього процесу та підтримувати власний ресурс. Окремий наголос на психологічній підтримці дітей. Адже це важливий компонент освітнього процесу.

Водночас тривають семінари для медиків і працівників соцсфери. Зокрема, медичних працівників навчають за програмою ВООЗ mhGAP. Після навчання фахівці зможуть надавати допомогу пацієнтам із депресією, тривогою тощо.

Окрім цього, для  отримання зворотного зв’язку щодо якості надання психологічних послуг та оцінки потреб у регіоні проведено дослідження. Участь у  ньому взяли понад 3000 респондентів.

– Це надавачі та отримувачі психосоціальних послуг,  – розповіла Вікторія Шепіль. –   Серед них – представники сфери медицини, соцзахисту, освіти та громадських організацій. Отримані дані допоможуть підвищити якість послуг у сфері ментального здоров’я та локально зосередити увагу на конкретних викликах.

За результатами такого дослідження, черкащани відзначили досить високий рівень задоволеністю отриманої психологічної підтримки. Найбільший показник у сфері освіти й охорони здоров’я. А серед дієвих методів, що допомагають населенню боротися із стресом, – прогулянки, спорт, дихальні вправи, спілкування з рідними і друзями, хобі.

Ознайомитися детальніше із результатами можна ТУТ.