За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 1 по 7 червня, який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», в області зареєстровано 42 випадки захворювань на гострі кишкові інфекції (ГКІ).

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 3,6, що на 23,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року (55 випадків та 4,75 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіли: у Черкаському районі – 28 осіб, в Уманському – 8 осіб, Звенигородському – 6 осіб.

У структурі зареєстрованих ГКІ гастроентероколіти невстановленої етіології склали 71,43%, гастроентероколіти встановленої етіології – 19,05%, сальмонельоз – 9,52%.

Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на територіях Ватутінської, Селищанської, Канівської, Черкаської  територіальних громад.

Впродовж 23-го тижня 2024 року в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку ротавірусної інфекції, шигельозу, вірусного гепатиту А.

В осередках інфекції проведені усі протиепідемічні та профілактичні заходи.