На Черкащині спостерігається зростання кількості випадків захворювання на гострі кишкові інфекції. При цьому наразі групових захворювань не зафіксовано. Про це повідомив головний санітарний лікар ДУ “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб” Володимир Папач.

Так, з початку року зареєстровано 1035 випадків захворювання. Це на 34% більше, ніж за минулий рік.

“Ситуація не стійка і є тенденція до зростання. Найвищі показники захворюваності – у місті Черкаси, Катеринопільській, Канівській громадах. З початку року зареєстровано 94 випадки захворювання на сальмонельоз. Всі ці випадки мали побутовий характер і стали можливими через порушення санітарних норм під час приготування чи зберігання харчових продуктів а також через порушення правил особистої гігієни.” – розповів Папач.

За його словами за сім місяців зареєстровано два випадки ботулізму у результаті яких захворіло троє осіб. Всі вони вже одужали.

Також п’ятеро осіб отруїлося дикорослими грибами.

Володимир Папач наголошує, що будь-яке захворювання на кишкові інфекції та ускладнення може закінчитись летально. У зоні ризику – люди з ослабленим імунітетом, діти та ті, хто має супутні захворювання. Тому найголовнішим захистом є дотримання гігієни та при приготуванні їжі дотримуватись технологій, описаних в рецептах.