Україна стала першою країною, що створила новітній рід військ – Сили безпілотних систем. Про це сьогодні під час офіційної презентації заявив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

«У нас є гарна перспектива для перемоги у війні проти рф. Цю перемогу ми можемо досягти завдяки вашому розуму, вашій наполегливості та завдяки тому, що ви робите, аби захистити життя та здоровʼя наших військовослужбовців, дедалі більше залучаючи до виконання бойових завдань у повітрі, на землі та на морі — роботів і безпілотні системи», — зазначив генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Перший заступник міністра оборони додав, що новий рід військ дозволить у подальшому наносити ураження противнику на всю можливу глибину: від наших бойових порядків і аж до Уралу. За його словами, Україна — єдина країна у світі, яка вже завершує комплектування такого роду військ.

Водночас командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський зазначив, що Україна вивчає досвід сучасної війни та одразу впроваджує зміни: «Ми показали сьогодні усьому світу, що Україна відійшла від консервативного підходу. Сьогодні ми створили прецедент. Таким чином, ми готові диктувати правила цієї війни для подальших успіхів».

Символом нового роду військ стала ластівка, створена нейромережею. За задумом командування, ластівка є одним з найшанованіших символів в українській культурі, який означає звістку про перемогу.

Нагадаємо, Сили безпілотних систем були створені 7 травня. Кабінет Міністрів підтримав проєкт Указу Президента України про створення цього роду військ.