29 жовтня в м. Умань попрощалися із уманчанином, заступником командира з авіації – начальником авіації Повітряного командування «Схід» Повітряних Сил Збройних Сил України, військовим льотчиком 1 класу, полковником Іваном Миколайовичем Петренком.

blank

Іван Петренко разом з другим пілотом повітряних сил Нацгвардії США підполковником Сетом Нерінгом загинули 16 жовтня 2018 року поблизу села Уланів Хмільницького району Вінницької області внаслідок катастрофи літака Су-27 під час спільних українсько-американських навчань «Чисте небо-2018». Військові льотчики зробили все, щоб літак не впав на населений пункт і не постраждали мирні жителі.

Провести в останній путь та віддати шану загиблому прийшли сотні уманчан, представники командування Повітряних сил Збройних сил України, бойові товариші.

blank

«Іван Миколайович – це Людина з великої літери, яка мала залізну силу волі та присвятила своє життя військовій авіації. Це Українець, який став для всіх нас взірцем вірності українському народу, присязі та військовому обов’язку.

Уманська громада в скорботі схиляє голови перед мужнім подвигом відважного і самовідданого українця та висловлює глибоке співчуття рідним і близьким»,- сказав міський голова Олександр Цебрій.

blank

Поховали Петренка Івана Миколайовича на кладовищі «Софіївська слобідка».