blankСьогодні Черкаси влаштували загальноміський суботник, щоб причепурити місто перед Великоднем. На генеральне прибирання вийшли і працівники черкаської мерії, на чолі із міським головою Анатолієм Бондаренком, секретарем міськради Юрієм Тренкіним, першим заступником міського голови Сергієм Тищенком, в. о. начальника департаменту освіти Богданом Бєловим, радником міського голови Леонідом Даценком тощо.

blank

Очільники міста, працівники департаменту освіти та КП “Черкаситеплокомуненерго” розчищали від сухого гілля та сміття старе занедбане кладовище по вулиці Пушкіна.

blank

blank

“Зараз ми прибираємо цвинтар по вулиці Пушкіна. Якраз знаходимося біля могили трьох черкаських поліцейських, які загинули у травні 1914 році, захищаючи місто від бандитів, що “гастролювали” від Чигиринщини, по дорозі пограбувавши Лебединський монастир. У Черкасах вони влаштували криваву стрілянину, унаслідок якої загинули Харитон Тацько, Омелян Байчик та  Никанор Тимошенко, які патрулювали вулиці в ту ніч. Загинули, виконуючи свій громадянський обов’язок. Ми вирішили без залучення бюджетних коштів власними силами і силами нашого комунального підприємства “Черкаситеплокомуненерго” облаштувати цю могилу, зробити до неї доріжку, поставити меморіальну табличку, щоб кожен черкасець знав цю історію. Взагалі, на цьому старому кладовищі поховано багато людей, які побудували Черкаси. Тут є Герої Радянського Союзу, відомі лікарі, військові, і наше завдання зберегти цю пам’ять. Тому ми прибираємо саме тут. І якщо кожен черкасець знатиме, любитиме і зберігатиме нашу історію, то ми матимемо майбутнє”, – у перерві між прибиранням зауважив Анатолій Бондаренко.

blank

blank

Він наголосив, що за один день все не вдасться зробити, бо слідкувати за порядком і чистотою треба щодня.

blank

“Можливо, потрібно повернути традицію, коли навчальні заклади, підприємства брали своєрідне шефство над подібними знаковими місцями, і доглядали за ними цілий рік, бо зрозуміло, що за один день поприбирати все – не вдасться. Це, до речі, і виховання екосвідомості громади, коли кожен несе відповідальність за кожен кинутий повз сміттєву урну папірець чи пластикову пляшку, закинуту під дерево. Я також попросив би наших черкасців дбайливо ставитись до міста, в якому ми всі живемо. Давайте разом приберемо і будемо дотримуватись чистоти, адже, погодьтесь, у охайному, не засміченому місті приємніше жити”, – додав Леонід Даценко.

blank

За кілька годин роботи було вивезено цілий тракторний причіп сміття, а сухе гілля комунальники виводитимуть до самого вечора.

blank