Протягом 2024 року на території України фахівці зареєстрували понад 50 випадків захворювань на гарячку Західного Нілу. Найбільша кількість випадків — у Київській, Полтавській та Черкаській областях. На Черкащині, зокрема, зареєстрували шість випадків захворювань. Зараження фіксували в жителів Черкаського, Уманського та Золотоніського районів. На жаль, два випадки стали летальними.

Під час етеру в студії “ВиЧЕрпно” фахівці КНП “Черкаська міська інфекційна лікарня” розповіли, чи очікувати спалаху цієї хвороби на Черкащині цьогоріч.

Відтак завідувачка консультативно-діагностичного відділення КНП “Черкаська міська інфекційна лікарня” Анна Корецька стверджує, що клімат України є достатньо сприятливим для розповсюдження цієї недуги, тож її розвиток й на Черкащині в новому році є цілком можливим.

“Найнебезпечнішим часом розвитку хвороби буде період із травня до початку жовтня”, — розповідає Анна Корецька.

Також фахівці розповіли, що гарячка Західного Нілу — хвороба не нова. Випадки цієї недуги завжди реєстрували на території Полтавської області, яка межує з Черкащиною. Саме там було ендемічне вогнище.

“Ареал розміщення комарів, які переносять це захворювання, можливо, пов’язане зі змінами клімату, зокрема, потеплінням. Саме тому цьогоріч Черкащина й увійшла до списку областей з найбільшою кількістю випадків”, — зазначила директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.

Відомо, що найчастіше зараження людей від комарів відбувається в тих місцях, де є водойми. Тож у зоні ризику — люди, які мешкають поблизу річок чи озер та рибалки.

“Небезпечним фактором є те, що комарі, які переносять гарячку Західного Нілу, зовні нічим не відрізняються від звичайних представників свого виду”, — додала Світлана Волгіна.

Додамо, що для захисту здоров’я потрібно використовувати захисні аерозолі від комарів та вчасно звертатися за допомогою до медиків.