Аби тварини не мерзли під час відключень електропостачання, у Черкаському зоопарку встановили буржуйки. Про це розповів Суспільному директор установи Євгеній Ван. За його словами, третині мешканців потрібна температура від 16 до 30 градусів.

Людмила Скалига годує тамарина, якого звати Одеситка. Любить вона мандарини, апельсини, хурму та виноград. За словами завідувачки відділу ссавців Лідії Осадчої, з усіх мешканців павільйону ця тварина найбільш теплолюбна.

“Ця тварина завжди шукає точковий обігрів, де можна лягти й погрітися”.

Не менше 16 градусів має бути в павільйоні з рептиліями та приматами, пояснив директор зоопарку Євгеній Ван. Щоб зберегти температуру під час відключень електроенергії, там встановили буржуйку.

За словами пані Лідії, лемурам котячим пощастило менше – поставити буржуйку у їхньому помешканні немає технічної можливості:

“Тож ми кидаємо їм солому, сіно, щоб тварина могла сховатися. Там, де великі групи, там трішки легше: пластикові двері та вікна — це те, що забезпечує утримання тепла”.

Не можуть без тепла і птахи, які мешкають в зоопарку. Доки не встановили пічки – вони мерзли, зазначила Оксана Коваль:

“Температура падала до 7-8 градусів плюс, вони погано харчувалися, тому ми переживали, щоб вони не захворіли, не отримали запалення легень”.

Завдяки пічці тепер тут завжди 18-20 градусів, зауважила пані Оксана. Світло в зоопарку вимикають щодоби на чотири-п’ять годин, розповів Євгеній Ван. Тож у такий спосіб вони підтримують тепло:

“Завдяки пічкам ми можемо на довгий час підтримувати необхідну температуру й можемо економити електроенергію і менше витрачати на опалення”.